Тера ТВ

Од ноќеска на полноќ горивата на бензинските станици во земјава ќе поевтинат за 3, односно за 2,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за ...
сите 63 | | | веќе видена

„Зоран Заев продолжува со практиката на трговија со највисоките национални и државни интереси само за да се задржи што подолго на власт. Овој пат одлучи ...
сите 154 | | | веќе видена

Пописот е неопходна статистичка операција за да може да се реализира плански развој на целото општество. ВМРО ДПМНЕ, освен што шири невистини, нема ама баш ...
сите 155 | | | веќе видена

Преку Програмата за рурален развој, која се спроведува од Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој, од буџетот на Република ...
сите 14 | | | веќе видена

Со претставата „Магбет“ од Вилијам Шекспир, во режија на Нела Витошевиќ, а во изведба на Македонскиот народен театар од Скопје, синоќа беше отворен ...
сите 59 | | | веќе видена

next