Тера ТВ

Откако слугите на првосвештениците израилски го фатија Исус и Го предадоа на Пилат со барање да биде распнат, а Пилат за да им угоди конечно така и пресуди ...
сите 17 | | | веќе видена

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со слаб претежно источен ветер. Утринската температура ќе достигне до 16 степени, а дневната ќе ...
сите 268 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вели дека нема да има дипломатски булдожери меѓу Македонија и Грција за спорот за името. Тој во интервју за МИА вели дека за решение вреди ...
сите 31 | | | веќе видена

Во судир меѓу камион и автобус кој превезувал хокејарски тим во Канада загинаа повеќе луѓе. Хокеистите биле на возраст меѓу 16 и 21 година. Канадската полиција ...
сите 47 | | | веќе видена

Специјалното обвинителство на Косово подигна обвиненија против 11 луѓе на високи позиции меѓу кои и министер и повеќе пратеници осомничени за непочитување на ...
сите 14 | | | веќе видена

next