Архива на вести за 16 Мај 2019

 Решенијата од Предлог-законот за Јавното обвинителство беа главна тема на денешната средба на министерката за правда Рената Дескоска со Блу принт групата на ...
сите 11 | | | веќе видена

Во организација на Владата, АД „Електрани“, Амбасадата на САД и ЗИП Институтот се одржува вториот по ред Македонски енергетски форум 2019 на тема „Енергетска ...
сите 40 | | | веќе видена

Откако со едноминутен молк им оддадоа почит на загинатите во оружениот судир во кумановската населба „Диво Насеље“, обвинетите и неправосилно осудени од овој ...
сите 60 | | | веќе видена

Училиштата ќе примаат пријави за првачиња, но ќе се запишат само оние деца кои ги имаат примано задолжителните вакцини. Министерот за образование Арбр Адеми ги ...
сите 14 | | | веќе видена

Рожер Федерер по пауза од три години е дел од АТП Мастерсот во Рим, а во својот прв настап дојде до рутинска победа над Жоао Соуза од 2-0 во сетови (6-4, 6-3). ...
сите 72 | | | веќе видена

Потрагата по момчето од Бегов Хан и вчера беше завршена без резултат, а епродолжена денеска во утринските часови. Семејството се сомнева дека детето е ...
сите 8 | | | веќе видена

Адвокатот и поборник за легализација на канабисот Јанаки Митровски го осуди пратеникот Павле Богоевски за замјување на јавноста.Митровски повтори дека маслото ...
сите 7 | | | веќе видена

Наместо да издаде фискална сметка на пациенти кои уплатиле пари во Институтот за Јавно Здравје за добиената услуга, благајничка дел од уплатите ги задржувала ...
сите 73 | | | веќе видена

Најдобрите спортски екипи на средните училишта од Скопје, кои вчера се натпреваруваа со нивните врсници од збратимениот град Подгорица, Црна Гора, постигнаа ...
сите 4 | | | веќе видена

Bо Домот на култура „Илинден“, во Општина Илинден, во рамките на 20-та Литературна манифестација „Илинден 2019“, се одржа промоција на книги на седуммина млади ...
сите 30 | | | веќе видена

Ова беше нивна прва средба, со оглед дека премиерот не присуствуваше на инаугурацијата на шефот на државата пред четири дена. Денеска портпаролот на Владата , ...
сите 213 | | | веќе видена

Но, оттаму не прецизираат дали и таксистот кој снимал и пратеникот кој нелегално набавил ќе бидат предмет на истрага. Кратко посочуваат дека допрва ќе ...
сите 400 | | | веќе видена