Архива на вести за 16 Мај 2019

Во вечерашната  втора полуфинална вечер во која ќе настапи и македонската претставничка Тамара Тодевска се наоѓаат и две земји кои според обложувалниците , со ...
сите 204 | | | веќе видена

По седум години безуспешни обиди, нашата претставничка на Евросонг, Тамара Тодевска ни обезбеди влез во големото финале кое ќе се одржи на 18-ти мај во Тел ...
сите 373 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп, вели дека „нема никакви судири“ во неговата политика за Блискиот Исток и дека додека тензиите со Иран продолжуваат, тој е ...
сите 168 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и в.д амбасадорката на Амбасадата на САД, Микаела Швајцер Блум, со свои воведни обраќања го отворија Македонскиот енергетски форум 2019 ...
сите 41 | | | веќе видена

Четирикратниот финалист Роџер Федерер го надмина третиот круг на турнирот од сериите „Мастерс“ на земјени терени во Рим со награден фонд од 5,21 милиони евра, ...
сите 66 | | | веќе видена

Единствена Македонија на повеќе наврати ја запозна јавноста за ништовноста на Договорот за промена на името како спротивен на домашното и меѓународното право ...
сите 253 | | | веќе видена

Сите знаеме и често подготвуваме плескавици и ќофтиња од мелено месо, кои навистина се вкусни и омилени на семејната трпеза. За да ја разбиете монотонијата на ...
сите 30 | | | веќе видена

 Иако е припадничка на кралското семејство откако се омажи со принцот Хари, сепак Меган Маркл во многу ситуации покажала дека е иста како сите „обични луѓе“. ...
сите 24 | | | веќе видена

Официјалната интернет страница на новиот претседател Стево Пендаровски ќе биде тројазична и со новото име. Таа ќе биде на македонски, албански и англиски ...
сите 228 | | | веќе видена

Комисијата за трговските ознаки и трговските имиња денеска во Солун ќе одржи прв состанок, според она што вчера го откри алтернативната министерка за ...
сите 48 | | | веќе видена

Во хороскопот се издвојуваат три знаци кои имаат карактеристики на верни личности, кога станува збор за неверството. Јарец Јарците ги бие глас дека се најверен ...
сите 50 | | | веќе видена

Иако пратеникот Павле Богоевски денеска бил во Јавното обвинителство да се пријави дека набавувал масло од канабис за негов близок пријател, според извори на ...
сите 223 | | | веќе видена