Архива на вести за 16 Мај 2019

Повеќе од шест месеци бегалецот Никола Груевски кој ужива политички азил во Будимпешта не се појавува на работа. Тој уште е пратеник во Собранието на Република ...
сите 115 | | | веќе видена

Принцот Хари, британскиот војвода oд Сасекс, го прифати извинувањето на новинската агенција која го сними неговиот дом од воздух, соопшти денеска Бакингамската ...
сите 38 | | | веќе видена

На пратеникот Павле Богоевски, му се заканува минимум една година затворска казна со тоа што потврди дека му овозможил на друг да користи дрога. Богоевски ...
сите 240 | | | веќе видена

Со пригодна свеченост и сала исполнета со пријатели и почитувачи на нивните креативни достигнувања, Кинотеката им ги додели признанијата „Златен објектив“ за ...
сите 10 | | | веќе видена

„Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, секогаш кога според Уставот и Деловникот на Сoбранието е должен да постапува, презема конкретни ...
сите 403 | | | веќе видена

Герет Саутгејт денеска ја соопшти листата на играчи кои ќе конкурираат за настап на финалните натпревари во Лига на нации, а дефинитивно највпечатливо беше тоа ...
сите 10 | | | веќе видена

Ароганцијата, неисполнување на одредени очекувања на граѓаните, неагилниот однос на одредени носители на високи функции, непотизмот, укажувањата од ...
сите 67 | | | веќе видена

Откако пратеникот Павле Богоевски призна дека телефонски нарачувал масло од канабис, пратеничката Дафина Стојаноска од редовите на ВМРО-ДПМНЕ денеска побара ...
сите 160 | | | веќе видена

Поттикнати од прогласувањето епидемија на морбили на територијата на целата држава, реакциите на родители чии деца не се вакцинирани и како резултат на тоа ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Апелацискиот суд во Скопје денеска и утре треба да бидат разгледани жалбите на 33-та осудени лица за крвавата престрелка во кумановско „Диво насеље“ во мај ...
сите 104 | | | веќе видена

Во период од околу два месеци, колку што беше активна посебната донаторска сметка за помош на семејствата на настраданите и повредените во автобуската несреќа ...
сите 3 | | | веќе видена