Архива на вести за 16 Мај 2019

 Вчера, по , Тамара имаше дружење со медиумите во евровизискиот прес-центар. Даваше интервјуа, снимаше видеа за светски медиуми, потпишуваше маички... Дури ...
сите 4 | | | веќе видена

Автопатот Миладиновци – Штип ќе биде пуштен до крајот на месецов. Во меѓувреме, се реконструираат над 30 патишта и 40 водоводи и канализации, а јавното ...
сите 21 | | | веќе видена

Голф е најпродаваниот автомобил од производствените хали на автомобилскиот гигант Фолксваген, кој со години не трпеше драстични промени во поглед на дизајнот и ...
сите 5 | | | веќе видена

Дури девет пати поскапи пенкала од сегашните, а пликови по пет пати повисока цена набавувало поранешното раководство на Јавното претпријатие „Нискоградба“ од ...
| | веќе видена

Синиша Михајловиќ синоќа имаше непријатно искуство на пат кон Олимпико и финалето од Купот на Италија, Срибинот сакаше да се пресмета со навивачи на Лацио ...
сите 54 | | | веќе видена

Јапонскиот произведувач на автомобили соопшти дека оваа одлука ја донел откако „значителни и обемни“ консултации покажале дека „не постои алтернатива која е ...
сите 6 | | | веќе видена

-Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, секогаш кога според Уставот и Деловникот на Сoбранието е должен да постапува, презема конкретни ...
сите 422 | | | веќе видена

Се поголем интерес кај граѓаните за брзи кредити. Процентот на кредитоспособното население во земјава кое било опслужено од овие финансиски друштва лани ...
сите 14 | | | веќе видена

Обединетата албанска опозиција одлучи следниот голем протест да го одржи на 25 мај, а истиот ќе биде насочен, како што велат од таму, против властите и ...
сите 82 | | | веќе видена

Жените кои користеле канабис непосредно пред нивната сексуална активност имале зголемено либидо и подобар оргазам, покажало неодамна спроведено истражување. ...
сите 28 | | | веќе видена

Како книгите да се доближат до младите во време на смартфони и 24-часовен интернет? Колку е важна промоцијата на новите изданија, разговорот со авторите на ...
сите 9 | | | веќе видена

Во новиот документарец за војвотката од Сасекс под наслов „Меган Маркл: филмови, брак и мајчинство“ кралската дописничка Ешли Пирсон ја открива причината за ...
сите 29 | | | веќе видена