Архива на вести за 16 Мај 2019

По објавувањето на аудио снимката, пратеникот Павле Богоевски поднесол пријава до полициската станица Центар за купување на масло од канабис, но го пријавил и ...
сите 247 | | | веќе видена

Најдобрите спортски екипи на средните училишта од Скопје, кои вчера се натпреваруваа со нивните врсници од збратимениот град Подгорица, Црна Гора, постигнаа ...
сите 5 | | | веќе видена

Јанаки Митровски, адвокат на Моника Ристовска која неколкупати беше приведувана за производство и дистрибуција на опојни дроги но и еден од борците за ...
сите 8 | | | веќе видена

Во Тел Авив – Израел, вечерва ќе се одржи втората полуфинална вечер каде меѓу земјите учеснички на големата и спектакуларна сцена, Тамара Тодевска со песната ...
сите 507 | | | веќе видена

Министрите за земјоделство на Република Словенија, Александра Пивец и на Република Северна Македонија, Љупчо Николовски, претседателкката на советот на Општина ...
сите 36 | | | веќе видена

Пратеникот Павле Богоевски денеска дал исказ пред надлежен јавен обвинител за двете дела, за нелегално прибавената аудио снимка и за нејзината содржина – ...
сите 140 | | | веќе видена

Половина час по полноќ независниот пратеник Павле Богоевски ја напуштил полициската станица Беко, откако сам се пријави дека по телефон нарачувал масло од ...
сите 254 | | | веќе видена