Архива на вести за 16 Мај 2019

Јавното претпријатие „Куманово Гас" оствари добивка од 615.000 денари последниот квартал од претходната година, соопштија од менаџерскиот тим на претпријатието ...
сите 3 | | | веќе видена

Иако цените за сместување останаа повеќе или помалку исти како минатата година, цените на кафето и пијалаците во Грција се во просек за околу 1 евро повисоки ...
сите 17 | | | веќе видена

За љубовта на Али Нора Аркавази и Боби Додевски се заљубиле пишуваа сите светски медиуми. Курдска муслиманка мигрант и православен полицаец, кои откако се ...
сите 5 | | | веќе видена

Сопругата на славниот актер ѕвезда во Италија… Погледнете го стајлингот на Амал Клуни. Амал (41) и Џорџ Клуни беа сликани во Рим каде холивудскиот актер ја ...
сите 4 | | | веќе видена

Уште малку отворените сандали ќе станат неизоставен моден детаљ, но за да ги носите со гордост, ќе мора да ги подготвите стапалата. За таа цел може да ...
сите 3 | | | веќе видена

Кога сте гости на нечија свадба, треба да изгледате убаво и пристојно, но постојат и неколку непишани дрес-код правила. Пред сè, не заборавајте дека вие не сте ...
сите 2 | | | веќе видена

Сите знаеме колку квалитетниот сон е важен за здравјето, а за добар сон не е важно само вашиот душек да биде добар, туку и да биде чист. За жал, речиси сите го ...
сите 3 | | | веќе видена

Актерот Исак Капи (43), кој глумеше во „Тор“ и во „Терминатор“, извршил самоубиство скокајќи од мост во Аризона, пренесуваат американските медиуми. Во ...
сите 24 | | | веќе видена

Настапот на Австралија во првата полуфинална вечер на Евровизија привлече големо внимание, а по првите прогнози, русокосата пејачка има големи шанси и да ја ...
| | веќе видена | слични