Архива на вести за 16 Мај 2019

Убавата Колумбијка понекогаш делува како да е скарана со модата. Дека и познатите дами некогаш немаат стил докажува неодамнешниот изглед на преубавата актерка ...
сите 8 | | | веќе видена

 Секој хороскопски знак има цел во животот. Дали сте подготвени да ја дознаете вашата цел во животот? Во продолжение прочитајте која е главната цел на секој ...
сите 49 | | | веќе видена

Поранешниот шеф на британската дипломатија и заговорник за брегзит, Борис Џонсон, денеска објави дека ќе се кандидира за лидер на Конзервативната партија, ...
сите 136 | | | веќе видена

Горд сум што сум пратеник во Собранието на Република Албанија, за првпат во нејзината историја, од регистрирана Македонска партија. И досега многу Македонци ги ...
сите 26 | | | веќе видена

Научниците од НАСА забележале дека во последните десет години Месечината драстично се оладила и собрала. Процесот на собирање го споредиле со зрно грозје. Тие ...
сите 15 | | | веќе видена

Google, поточно делот којшто работи со вештачка интелигенција, го претстави Translatotron, преведувач кој работи на нов систем за разлика од Google Translate, ...
сите 13 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар отвори постапка против едно лице осомничено дека сторило кривично дело – Тешка телесна повреда од член 131 став 1 од ...
сите 27 | | | веќе видена