На малиот изолиран германски остров Римс, се наоѓа Институтот „Фридрих Лофлер“, една од четирите најдобро изолирани институции, со највисок степен на ...
сите 29 | | | веќе видена

Бристол е официјално првиот град на Островот кој им вели „НЕ“ на дизелите. Според градските челници, ваквата одлука се темели на високото загадување на ...
сите 2 | | | веќе видена

Повеќе од 60.000 луѓе во САД поради грешка во системот минатата недела добија смс-честитки испратени за Денот на вљубените – Валентајн, но со задоцнување од 8 ...
сите 3 | | | веќе видена

Центарот за напредна конструкција и композитни материјали на Универзитетот во Мејн влезе во Гинисовата книга на рекорди, и тоа во три категории. Центарот стана ...
сите 2 | | | веќе видена

Астроном аматер сними фотографија од бура на Јупитер користејќи ги последните податоци што од орбитата на најголемата планета во нашиот Сончев Систем ги „фати“ ...
сите 3 | | | веќе видена

next