Од социјалната мрежа Twitter се избришани над 10.000 лажни профили, од кои автоматски биле праќани пораки со повици за бојкот на изборите за американскиот ...
сите 8 | | | веќе видена

На 03.11.2018 (сабота) во организација на Њуменс Бизнис Акцелераторот, а во партнерство со Стопанска банка АД – Скопје, ќе се одржи натпреварот NASA Kids Space ...
сите 15 | | | веќе видена

Автомобилската компанија Toyota објави денеска дека повлекува повеќе од 1,6 милиони возила во светот поради проблеми со воздушните перничиња. Toyota првично ...
сите 12 | | | веќе видена

NASA можеби смисли решение за повратно патување на Марс. Имено, досега недостатокот на гориво при враќањето на Земјата претставувало голем проблем за ...
сите 3 | | | веќе видена

Извршниот директор на компанијата „Амазон“ и најбогат човек во светот, Џеф Безос, за два дена загуби 19,2 милијарди долари, кога акциите на неговата компанија ...
сите 7 | | | веќе видена

next