Личните предмети на фасцинантниот ум на нашето време Стивен Хокинг, кои беа понудени на онлајн аукција од 31 октомври до 8 ноември, беа продадени за повеќе од ...
сите 4 | | | веќе видена

Производите за здрава храна на „Виталиа“ го освојуваат и азискиот континент. Последна дестинација каде се пласираат овие македонски производи е Бангладеш. ...
сите 6 | | | веќе видена

Националната програма за токсикологија (NTP) заклучила дека постојат јасни докази дека машките стаорци кои се изложени на високи нивоа на радиофреквентно ...
сите 4 | | | веќе видена

Истражувачите од Институтот за технологија во Масачусец смислија необичен метод со кој на вонземските цивилизации би можеле да им го откриеме нашето присуство, ...
сите 11 | | | веќе видена

next