Британскиот министер за одбрана Гевин Вилијамсон изрази “длабока“ загриженост во врска со улогата на кинеската телекомуникациска компанија Huawei во развојот ...
сите 7 | | | веќе видена

Русија најверојатно напреднала во изработката на хиперсоничниот ракетен систем. Националните медиуми објавија дека министерството за одбрана успешно ја ...
сите 8 | | | веќе видена

Основачот на Фејсбук, Марк Закерберг, на почетокот на 2018 година вети дека ќе ги исправи сите неправилности што биле откриени во оваа најпозната социјална ...
сите 17 | | | веќе видена

Графичката картичка Nvidia Titan RTX конечно е достапна за сите оние кои со нетрпение ја очекуваат, а на корисниците ќе им донесе јадро Turing TU102, повеќе ...
| | веќе видена

Минатата година, загадочнит објект наречен “Омуамуа“ ги зачуди астрономите кога пристигна покрај Сонцето, давајќи му го на човештвото првиот поглед на еден ...
сите 3 | | | веќе видена

next