Корисниците на Viber од денеска имаат опција да го инсталираат dark mode (темниот режим) на популарната апликација за разменување пораки. На некои корисници ...
сите 9 | | | веќе видена

Група севернокорејски хакери активно се насочени кон бизниси во САД и кон американската критична инфраструктура, се вели во извештајот на компанијата за ...
сите 107 | | | веќе видена

next