Канадските истражители успеале да влезат во компјутерот на основачот на канадската криптоменувачница KvadrigaCX, Џералд Котен, кој откако ненадејно почина ...
сите 2 | | | веќе видена

Германската автомобилска индустрија зема нов замав во процесот на електрификација и приближување до новите трендови, а тоа ќе чини неверојатни 60 милијарди ...
сите 16 | | | веќе видена

next