Една година по почетокот на тестирањето во Мерцедес Бенз музејот во Штутгарт, Дајмлер и Бош го отворија својот прв Автоматски паркинг пилот во кинескиот главен ...
сите 5 | | | веќе видена

Автомобилската механика, посебно механичките системи, можеби делуваат како да се плод на црна магија, но се работи за прилично рудиментирана технологија, која ...
сите 3 | | | веќе видена

Останавте без мобилен интернет пред крајот на месецот? Сигурно ви се има случено вакво нешто барем еднаш. За среќа, оваа незгодна ситуација може да се избегне ...
сите 20 | | | веќе видена

next