При купување на нов паметен телефон, траењето на батеријата е помеѓу поважните, ако не и најважните мерила? Еве преглед на смартфоните претставени оваа година ...
сите 18 | | | веќе видена

Истражувачите на Медицинскиот факултет на UNC покажале дека можат да навлезат во еден регион на мозокот со слаба наизменична струја и да ги подобрат природните ...
сите 4 | | | веќе видена

next