Одлично решние за сите кои сакаат да го трошат времето со квалитетни филмови и серии. Луѓето многу често мислат дека постојат само три опции ако сакаат да ...
сите 7 | | | веќе видена

Apple официјално потврди дека iOS 12 веќе е достапен за преземање од корисниците. Новата платформа нуди голем број на корисни функции и го скратува за половина ...
сите 16 | | | веќе видена

Една година по почетокот на тестирањето во Мерцедес Бенз музејот во Штутгарт, Дајмлер и Бош го отворија својот прв Автоматски паркинг пилот во кинескиот главен ...
сите 10 | | | веќе видена

Автомобилската механика, посебно механичките системи, можеби делуваат како да се плод на црна магија, но се работи за прилично рудиментирана технологија, која ...
сите 3 | | | веќе видена

next