Архива на вести за 16 Мај 2019

Ким Кардашијан се чувствува загрозено поради Меган Маркл, пишуваат британските медиуми. Најпопуларната старлета во светот до неодамна ја држеше позицијата на ...
сите 35 | | | веќе видена

Bо Домот на култура „Илинден“, во општина Илинден, во рамките на 20. литературна манифестација „Илинден 2019“, се одржа промоција на книги на седуммина млади ...
сите 31 | | | веќе видена

Ајакс по пауза од пет години стигна до шампионската титула во Холандија, вкупно 34. во историјата на овој гигант во домашното првенство. Колку овој трофеј им ...
сите 14 | | | веќе видена

Македонија влезе во финалето на Евровизија по шест години пауза. Иако Тамара Тодевска настапи претпоследна, неизвесноста и нетрпението траеа кратко откако ...
сите 373 | | | веќе видена

Герет Саутгејт го соопшти поширокиот состав на Англија за завршниот турнир на Лигата на нации, селекторот на „Трите лава“ направи едно болно изоставување и во ...
сите 13 | | | веќе видена

Bо Домот на култура „Илинден“, во Општина Илинден, во рамките на 20-та литературна манифестација „Илинден 2019“, се одржа промоција на книги на седуммина млади ...
сите 29 | | | веќе видена

Американската полиција ги уапсила последните четворица активисти кои ја штителе Амбасадата на Венецуела во САД од приврзаниците на венецуелската опозиција, ...
сите 52 | | | веќе видена

Дерби Каунти е вториот финалист во плејофот за влез во Премиер лигата. „Овните“ одиграа одличен натпревар во реванш-дуел во полуфиналето против Лидс на „Елан ...
сите 10 | | | веќе видена

Френк Лампард го направи најголемиот успех во својата кратка тренерска кариера, откако изминатава вечер успеа да го однесе својот Дерби Каунти во плејоф ...
сите 13 | | | веќе видена

Екипата на Милвоки стигна до предност од 1:0 во финалната серија од Источната конференција откако со 108:100 славеше против Торонто. Гостите од Канада во ...
сите 71 | | | веќе видена

Охрид, 16. мај 2019 (ИНПРЕС) – По 21-ви пат деновиве во Охрид се одржа детскиот фестивал „Распеано рибарче“. На сцената во Центарот за култура „Григор Прличев“ ...
сите 9 | | | веќе видена

Потребно е да почне постапката за доброволна регистрација во прва фаза за нерегистрираните субјекти, а доколку одбијат да се регистрираат, да се применат ...
сите 31 | | | веќе видена