– Еден дел од прашањето е како да направиме нов Владин систем кој нема да падне во замката на она што било претходно, оти знаете многу поефикасно е, и многу ...
сите 87 | | | веќе видена

– Една лекција од кадровски прашања, и една од разговори. Додека не е готово, не е готово и секој што ќе ви излезе со бројки ќе ви импровизира и ќе ве лаже. ...
сите 87 | | | веќе видена

На кој начин и Меркел ќе дискутираше со премиерот. Ќе речеше овие се повеќе се заинтересирани за партиските преговори, отколку што се заинтересирани за ...
сите 87 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ, предводена од Христијан Мицкоски, е иста како ВМРО-ДПМНЕ предводена од Никола Груевски, констатираат од СДСМ. Според владејачката партија, Мицкоски ...
сите 79 | | | веќе видена

Политичкиот компромис на земјите од Западен Балкан треба да биде награден, изјави комесарот за проширување, Јоханес Хан, во пресрет на утрешната седница на ...
сите 78 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на 28 земји членки на ЕУ изразија загриженост за безбедносната ситуација во регионот на Црното Море и ја потврдија политиката ...
сите 4 | | | веќе видена

Во рамките на акцијата што Општина Чаир ја поведе за отстранување на терасите поставени без дозвола во Старата скопска чаршија, градоначалникот на општина ...
сите 52 | | | веќе видена

Граѓаните на Скопје, кои имаат заостанати сметки за смет и вода, имаат можност да ги намират без камата до 28 јуни. ЈП „Водовод и канализација“ и ЈП „Комунална ...
сите 25 | | | веќе видена

Центрите за привремено сместување во сириската провинција Латакија примија бегалци од зоната за деескалација на Идлиб, каде што се во тек воени активности, ...
сите 36 | | | веќе видена

Индиските власти стравувааат дека магионичар, кој врзан со синџири скокнал во река во обид да го имитира Хари Худини, не го преживеал својот амбициозен потфат. ...
сите 5 | | | веќе видена

Спречувањето на нападите на режимот во Сирија е во рацете на Русија и Иран, кои се земји гаранти за мирот, изјави министерот за надворешни работи на Република ...
сите 36 | | | веќе видена

Иранската атомска агенција денеска потврди дека земјата набргу ќе го надмине лимитот за своите резерви од ураниум утврден во неуспешниот нуклеарен договор ...
сите 43 | | | веќе видена

next