Непријатната кашлица е многу честа во овој дел од годината, а постои лек кој се крие во вашиот дом. Дознајте како со вкусен и природен сирум да ја излечите ...
сите 7 | | | веќе видена

Имате болки во грбот? Тогаш знаете колку можат да ги отежнат вашите секојдневни задачи. Ова видео ќе ви покаже како да корисите вежби со кои ќе си олесните ...
сите 4 | | | веќе видена

Земјотрес со интензитет од 4,7 степени според Рихтеровата скала доцна попладнево е регистриран во југозападниот дел на Полска. Земјотресот се случил во 18.35 ...
сите 49 | | | веќе видена

Освежете го својот дом и решете се од негативната енергија со овој едноставен трик со природни состојки. Ставете малку сол, оцет и малку вода во чаша, потоа ...
сите 3 | | | веќе видена

Судијката Елена Гошева предлага Уставниот суд да изрече времена мерка – стопирање на сите активности за одржување и спроведување на референдумот, дознава ...
сите 201 | | | веќе видена

Тајфунот Мангкут, кој ги погоди Филипини досега однесе најмалку 14 животи, додека властите стравуваат дека бројот би можел да расте уште повеќе. Како што ...
сите 78 | | | веќе видена

На крстосницата од булеварот „Крсте Мисирков“ со булеварот „Гоце Делчев“, вчера во 11:05 часот додека полициско возило на службена задача стоело на семафор, и ...
сите 83 | | | веќе видена

НК за КР Прилеп до Основното јавно обвинителство денеска 15.09.2018 год. поднесе кривична пријава против Е.Т. (24) од Битола, вработен во Министерството за ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, им се извини на граѓаните на Србија, за, како што рече, неговата глупава изјава дадена на прес-конференција што се ...
сите 10 | | | веќе видена

next