Српскиот претседател Александар Вучиќ, говорејќи на ТВ Пинк, меѓу повеќето теми, се осврна и на последата комуникација меѓу него и македонскиот премеир Зоран ...
сите 16 | | | веќе видена

Денес Државна лотарија го пласираше инстант лозот ЕКО СКУТЕР, со неверојатна понуда на 365 електрични скутери – тротинети. Во дух на зачувување на животната ...
сите 18 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи ја објави најновата Листа на должници бр.07/2019 за долгови доспеани до 31.03.2019 и неплатени до 30.06.2019 година по основ на ДДВ, ...
сите 2 | | | веќе видена

Студентите го прашале професорот: „Вие сте толку искрен и мудар. Сите ве почитуваат, сакаат да ве следат. Но сепак, многу не интересира една работа, зошто ...
сите 2 | | | веќе видена

Ја вративме евтина тарифа на струјата која донесе заштада кај граѓаните, а Електростопанство на Северна Македонија бележи позитивни резултати во работењето ...
сите 28 | | | веќе видена

Голем број потрошувачи не прават разлика меѓу ознаките „Најдобро да се употреби до“ и „Употребливо до“, поради што секоја година во ѓубре завршува повеќе храна ...
сите 2 | | | веќе видена

Денеска времето ќе биде променливо облачно и свежо, претпладне со локален дожд претежно на југот и истокот. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Ќе ...
сите 259 | | | веќе видена

– Деновиве јавноста гледа како оние што се обидоа да прикријат убиството на Мартин Нешковски поради полициска бруталност, на дрзок и безобразен начин, преку ...
сите 27 | | | веќе видена

Ако се придржувате на одредени правила во возењето можете да заштедите многу гориво, а притоа да поминете исто километри. Внимавајте на притисокот во гумите ...
сите 2 | | | веќе видена

Заменик-претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, попладнево учествуваше на маалска средба со жителите на село Лавци, Битолско. Како луѓе, како на Влада, ...
сите 49 | | | веќе видена

next