До генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш, вчера било доставено заедничкото писмо за датумот на влегување во сила на конечната спогодба, со ...
сите 51 | | | веќе видена

Нури Бајрами е избран за заменик-претседател на Државната комисија за спречување на корупцијата по принцип на лотарија. Сите членови влечеа ливче на кое пишува ...
сите 105 | | | веќе видена

Преспанскиот договор е доказ дека ЕУ сѐ уште е мировен проект, истакна Претседателот на Европскиот суд на правдата Коен Ленартс, кој оствари средба со главниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Веќе сме во НАТО, одговорна партија не би ја загрозилa шансата за почеток на преговори со ЕУ. Време е за силна економија и избор на вистински претседател, ...
сите 25 | | | веќе видена

Хрватската политичарка Мирјана Јукиќ е пронајдена мртва во својот стан во Риека, објави хрватскиот весник „Нови лист“. Причините за смртта засега се непознати, ...
сите 4 | | | веќе видена

Утре ќе дува засилен северен ветер кој наместа ќе достигнува 80км/час и ќе има локален слаб снег. Во четврток ќе настапи преодно стабилизирање, а во петок ...
сите 231 | | | веќе видена

Во соопштение од Владата вечерва беше соопштено дека од денеска стапува во сила Договорот од Преспа. Од Влада по тој повод соопштуваат дека утре во 13 часот, ...
сите 106 | | | веќе видена

next