Поаѓајќи од премисата дека Битолската павлака е „омилена со секој оброк“, но и во секое време, повторно подготвивме 3 различни рецепти за комплетен оброк, ...
сите 120 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска учествуваше на состанокот на министри од САД-Јадранската повелба (група А5) што се одржува во Будва. На ...
сите 42 | | | веќе видена

Израелскиот министер за одбрана, Авигдор Либерман поднесе оставка како протест против примирјето во Газа, нарекувајќи го договорот капитулација на терор, ...
сите 89 | | | веќе видена

,,Пред две недели антинародниот пион Христијан Мицкоски, јавно, во интервју (Алсат-М) призна дека имал повеќечасовна средба со неговиот ментор, осудениот ...
сите 158 | | | веќе видена

Либералната партија смета дека со воведувањето црвена, жолта и зелена еколошка налепница за возилата нема да се реши проблемот со загадувањето. Според ...
сите 108 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 193 | | | веќе видена

Првата дама на САД, Меланија Трамп, побарала од Белата куќа да ја прекине соработката со заменичката на советникот за национална безбедност, Мира Рикардел, ...
сите 97 | | | веќе видена

Адвокатите на осудениот експремиер Никола Груевски, кој моментно е во бегство, на денешното рочиште за случајот „Титаник“ пред судот изјавија дека доколку му ...
сите 222 | | | веќе видена

next