Во врска со информациите поврзани со учеството на ученици во игри објавени на глобалната интернет мрежа, кои се окарактеризирани како ризични по нивното ...
сите 54 | | | веќе видена

Откако избега од соочување со новинарите, кандидатката на Христијан Мицкоски, Гордана Сиљановска денеска покажа дека дискриминира новинари и медиуми.Сиљановска ...
сите 81 | | | веќе видена

В понеделник, на 22 април, со почеток во 20 часот, во Галеријата на Младинскиот културен центар МКЦ во Скопје ќе се случува отворањето на третото издание на ...
сите 9 | | | веќе видена

Со поддршка и во организација на Генералниот директоријат за кинематографија при Министерство за култура и туризам на Република Турција, од 23 до 26 април ќе ...
сите 7 | | | веќе видена

Москва верува дека легитимната сириска влада треба да ја врати контролата над североисточниот регион во земјата што е можно поскоро, изјави рускиот министер за ...
сите 9 | | | веќе видена

Најмалку 20 училишта се затворени на подрачјето на Денвер, бидејќи полицијата трага по вооружена жена, која, како што се наведува, е опседната со масакрот во ...
сите 13 | | | веќе видена

Изминативе два дена Зоран Заев не даде никаков одговор, на кој начин и врз основа на кој критериум ќе ги спроведува масовните отпуштања и бркање од работа од ...
сите 31 | | | веќе видена

– Подготвувам репортажа за Еуроњус за претседателските избори. Пендаровски и Река се одѕваа на поканата да одговорат на нашите прашања. Кандидатката Сиљановска ...
сите 24 | | | веќе видена

Американскиот прeтседател, Доналд Трамп, стави вето на резолуцијата на Конгресот, со која се бараше спречување на американската поддршка на саудиската ...
сите 26 | | | веќе видена

Гордана Сиљановска покажа дека не си го познава народот, бега од граѓаните, не ја почитува ниту јавноста, ниту новинарите, порача Костадин Костадинов, ...
сите 10 | | | веќе видена

Денес претпладне претежно сончево со мала облачност, а од пладне облачноста ќе се зголеми и особено на југозапад ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, ...
сите 181 | | | веќе видена

Надбискупијата во Лос Анџелес ѝ испратила осум милиони долари отштета на тинејџерка која била силувана и избркана од страна на наставник во тамошното католичко ...
сите 5 | | | веќе видена

Јужнокорејската полиција уапси 42-годишен маж откако тој го запалил својот стан, а потоа со нож усмртил пет лица кои се обиделе да избегаат од пожарот, јави ...
сите 18 | | | веќе видена

next