Педесетина деца со јажиња влечеле „порше кабриолет“ во кој се наоѓал свештеникот Гван Султан од Малта. Скандалот се случил на островот Гозо. На видеото може да ...
сите 5 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство во целиот изминат период постојано апелираше и сугерираше за притвор за обвинетиот Никола Груевски и другите обвинети во ...
сите 71 | | | веќе видена

Британскиот принц Чарлс полни 70 години и во таа пригода денес ќе пие чај со група луѓе кои исто така полнат 70 години оваа година. По повод роденденот, беа ...
сите 21 | | | веќе видена

Во пожарите кои беснеат во Калифорнија, досега загинаа најмалку 48 лица, со што оваа огнена стихија стана најсмртоносната во историјата на американската ...
сите 142 | | | веќе видена

Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ при Ѓорче Петров преку советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ денеска поднесе барање за ...
сите 12 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Куманово, заедно со екипа од Министерството за внатрешни работи, вчера вечерта изврши увид на лице ...
сите 125 | | | веќе видена

Предлог законот за амнестија на осомничените, осудените и обвинетите за 27 април доставен од ВМРО-ДПМНЕ пред пратениците ќе се најде на седницата закажана за ...
сите 25 | | | веќе видена

Отсуството на пратеникот Никола Груевски од собраниските седници повеќе нема да се води како оправдано, ова е заклучокот од координацијата кај собранискиот ...
сите 52 | | | веќе видена

next