Дваесетти век, особено почетокот, донел големи промени на европскиот континент. Некои од државите кои постоеле на почетокот од минатиот век, веќе не постојат, ...
сите 15 | | | веќе видена

Албанците секогаш си ја сакале својата земја, а сега ја чувствуваат за своја бидејќи гледаат дека државата работи и за нив со тоа се гордеам и тоа е иднината ...
сите 11 | | | веќе видена

Конфискацијата од фирмата на Кочан ќе го заврти бројчаникот, очекуваме решение од судот за близу 20 милиони евра, рече премиерот Зоран Заев во вечерашното ...
сите 12 | | | веќе видена

-Ние сме на почеток од реконструкцијата, следуваат промените во вториот третиот ешалон, порача вечерва премиерот Зоран Заев за тв Клан. – Треба да се отстранат ...
сите 38 | | | веќе видена

Сакате да ви кажам како не пречекуваа во првите шест месеци странските дипломати: Немојте да не лажете како што не лажеа вашите претходници. Со тие зборови не ...
сите 7 | | | веќе видена

Само што ја добив веста дека Турција го ратификувала протоколот за НАТО, соопшти Бојан Маричиќ, советник на премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување на ТВ ...
сите 16 | | | веќе видена

– Навистина е несериозно и тешко да ви збори за сериозност на дипломатијата и државната политика некој што во чија власт во десет години не скара со сите ...
сите 16 | | | веќе видена

Дали Вашата партија ќе држи во Солун му рече Бојан Маричиќ на Илија Димовски кој претходно праша Дали Турција ќе го анексира Кипар, во вечерашното гостување на ...
сите 17 | | | веќе видена

Се борев и се борам за Македонците и за Албанците и за сите граѓани во ова наше заедничко општество, порача премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување на ...
сите 17 | | | веќе видена

Премиерот Заев беше предмет на една измама на двајца измамници, манипулатори на ширачи на лажни вести, излезе тоа јавно го кажа, го призна и во ниту еден ...
сите 18 | | | веќе видена

Мицкоски нема храброст да решава проблеми. Дејствува против државата против стратешките интереси, порача вечерва премиерот Зоран Заев во гостувањето на ТВ ...
сите 17 | | | веќе видена

Лажна тема е дека се загрозени интересите на државите, бидејќи ниту една држава не е влезена во конфликт, ниту една држава не е навредена од премиерот Зоран ...
сите 101 | | | веќе видена

Познат сум како човек кој ги реши проблемите со соседите, направивме една инклузија овде дома, рече премиерот Зоран Заев, вечерва во интервју за телевизијата ...
сите 17 | | | веќе видена

Бегалецот и некогашен македонски премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој побегна од Македонија и доби азил во Унгарија непосредно пред да замине на ...
сите 25 | | | веќе видена

Преспа се полни со туристи, оваа летна сезона според почетокот може да се очекува да биде една од најдобрите со оглед на големата заинтересираност на туристите ...
сите 64 | | | веќе видена

Ако европските земји не ги исполнат своите обврски од нуклеарниот договор, тогаш Иран ќе преземе повеќе чекори за да ги намали своите обврски, изјави висок ...
сите 98 | | | веќе видена

next