На 16.03.2019 во 15.00 часот во Полициската станица Центар, А.П.(47) од Скопје пријавила дека на 15.03.2019 во 22.00 часот во угостителски објект на улица ...
сите 15 | | | веќе видена

Илјадатина демонстранти се собрани пред Претседалтеството на Србија, каде во тек е прес конференција на Александар Вучиќ. Демонстрантите ја пробија заштитната ...
сите 147 | | | веќе видена

По три години жалбeна постапака, Жалбениот совет од механизмот за кривични судови во Хаг (наследник на Хашкиот трибунал), во среда на 20 март ќе ја изрече ...
сите 174 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев синоќа со својата сопруга, Зорица Заева, присуствуваше на Виенскиот бал, којшто традиционално секоја година се одржува во Скопје. Заев во ...
сите 23 | | | веќе видена

-Целиот мој мандат ќе ги штитам правата на граѓаните. Оние кои не се спремни да осудат насилство, не може да ја водат државата, порача во видео обраќањето ...
сите 243 | | | веќе видена

Која е причината што претседателскиот кандидат на ВМРО ДПМНЕ застана на иста линија со партијата и реши да ги осуди судските одлуки со кои обвинетите за ...
сите 243 | | | веќе видена

Страотна сообраќајка вечерва во скопски Ченто, на автопатот на самиот влез за главниот град каде се судрија три возила нешто пред полноќ. Според првичните ...
сите 33 | | | веќе видена

next