Доцна вечерва во Србија на автопатот Нови Сад – Суботица се случила сообраќајна несреќа, пренесуваат тамошните медиуми. Во несреќата се судриле два камиони. На ...
сите 7 | | | веќе видена

На планината Пирин во Банско, Бугарија заврши спасувачката акција по петмината македонски скијачи кои скијале надвор од обележани патеки и пропаднале во дол, ...
сите 77 | | | веќе видена

Државата се брани со крв или разум а не со твитови и ФБ статуси напишани додека се пие топол чај, греана ракија, ладно пиво или вино на собна температура, ...
сите 14 | | | веќе видена

– Македонија заврте нова, светла страница на иднината, на стабилноста, сигурноста и економскиот напредок. Со имплементација на Договорот од Преспа и ...
сите 62 | | | веќе видена

Ќе остане запишано дека 81 пратеник спротивно на волјата на граѓаните, противуставно, противзаконски на нелегален и на криминален начин го променија името и ...
сите 38 | | | веќе видена

Две лица кои се наоѓаат на листата од „Интерпол“ биле приведени вчера на Граничниот премин “Долно Блаце“ за влез во Македонија. Првиот, кој е од Косово и се ...
сите 78 | | | веќе видена

Триесет и едногодишен маж од Кавадарци вчера пирјваил дека во семејната куќа каде што живее со неговиот чичко избувнал пожар. МВР соопшти дека од страна на ...
сите 21 | | | веќе видена

Демократскиот дојуз смета дека со имплементација на Преспанскиот договор треба да се затвори поглавјето на меѓусебни обвинувања и поделби и сите заедно, ...
сите 8 | | | веќе видена

Стопроцентната царина на производите од централна Србија и Босна и Херцеговина останува на сила додека Србија не ја признае независноста на Косово, изјави ...
сите 163 | | | веќе видена

next