Ви предлагаме за следниот десерт да направите пита од аронија. Ќе бидете изненадени од вкусот! Состојки: 650 гр брашно 2 јајца 150 гр шеќер 250 гр маргарин 1 ...
сите 118 | | | веќе видена

Ова е идеално средство кое покрај тоа што ги отстранува тврдокорните дамки уште и дезинфицира… Средството кое самите можете да го направите ќе биде еколошко, ...
сите 2 | | | веќе видена

Идеално предјадење, а ако го послужите со сезонсја салата имате комплетен оброк! Состојки: 300 гр свежа моцарела 1 јајце 1,5 шолја презла 1/2 шолја брашно 2 ...
сите 118 | | | веќе видена

Кнут Флекенштајн, германскиот пратеник во Европскиот парламент, вели дека Белград и Приштина „мора да најдат решение меѓусебе” и дека Европската унија „не сака ...
сите 17 | | | веќе видена

Градот Скопје реагира на денешната пред конференција на советничката во Советот на Град Скопје од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Ирена Попова. Град Скопје ги негира ...
сите 16 | | | веќе видена

Иранскиот претседател, Хасан Рохани изјави дека американските санкции врз нивната земја нема да имаат последици врз економијата, бидејќи Вашингтон и претходно ...
сите 40 | | | веќе видена

Во експлозија во складиште за оружје во југоисточна Турција загинаа четврорица војници, а повредени се околу 20 лица, изјави турскиот претседател, Реџеп Тајип ...
сите 25 | | | веќе видена

next