2018 година ќе биде запаметена како една од најпродуктивните години во историјата на односите меѓу САД и Грција, изјави висок американски претставник за ...
сите 22 | | | веќе видена

Полицијата на аеродромот „Шоенфелд“ во Берлин била изненадена кога во панталоните на еден од патниците што се подготвувал да влезе во авион, пронашла натрапник ...
сите 9 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 295 | | | веќе видена

Скопското обвинителство ги проверува наодите на своите колеги од специјалното јавно обвинителство дали тројца лекари им издале фалш медицински белешки за ...
сите 31 | | | веќе видена

Вчера, во својство на претседател на Собранието, во согласност со моите надлежности, потпишав два указа и ги испратив во „Службен весник“ врз основа на ...
сите 106 | | | веќе видена

ВМРО ДПМНЕ може и да ги бојкотира изборите, а оваа опција се повеќе ја споменуваат високи функционери од опозициската партија. Претседателските избори што ќе ...
сите 52 | | | веќе видена

Две експлозивни направи, детонаторски каписли и куршуми биле пронајдени во куќа во Куманово. Според информациите на МВР, против 43 годишно лице од Куманово е ...
сите 46 | | | веќе видена

На скопјанец му го украле автомобилот додека пазарувал во маркет на улицата Рузвелтова во Скопје. Според информациите од МВР, вчера во 22 часот во Полициската ...
сите 15 | | | веќе видена

Талат Џафери продолжува со опасните провокации кон македонскиот народ и македонската држава со неуставното објавување на Законот за јазиците и Законот за ...
сите 107 | | | веќе видена

next