Русија смета дека е интересен и продуктивен предлогот на Иран за земјите од Персискиот залив да потпишат пакт за ненапаѓање, изјави рускиот заменик-министер за ...
сите 196 | | | веќе видена

Ако парите се важен фактор за задоволство во животот, тогаш овој знак е дефинитивно роден под среќна ѕвезда! Знаете и сами дека постојат луѓе кои секогаш имаат ...
сите 38 | | | веќе видена

Тие својата љубов ја покажуваат со дела, а не со зборови! И додека се фрустрирани бдејќи не можат да ги изговорат зборовите „те сакам“ – можеби би требало да ...
сите 23 | | | веќе видена

Ноќеска околу 3:30 часот во сообраќајна незгода која се случила на автопатот Ниш – Белград, во близината на Нови Врачин, загина Македонски државјанин возач на ...
сите 12 | | | веќе видена

Интегрално го пренесуваме фб статусот на Зекир Рамчиловиќ: Можеше да има и датум, но како што стои во заклучоците поради ограниченото време одлуката ќе биде ...
сите 2 | | | веќе видена

Меѓународен Балкански универзитет и Халкбанк АД Скопје со цел да помогнат во едуцирање на младите создадоа заеднички производ – Студентски кредит со 0% камата ...
сите 10 | | | веќе видена

Од 1 јули започнува мерката поврат на 15% од платен ДДВ кај граѓаните, објави денеска УЈП на прес-конференција. Секој граѓанин ќе може да побара поврат на ДДВ ...
сите 250 | | | веќе видена

По околу петстотини евра за секое семејство на годишно се очекува да изнесува просекот кој македонските граѓани ќе го добиваат по основ на повраток од ДДВ од ...
сите 250 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Европската Унија на Советот за општи работи на Унијата во Луксембург не се согласија околу доделувањето датум за почеток на ...
сите 114 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, објави дека вршителот на должност министер за одбрана, Патрик Шенахан, ја повлекол кандидатурата за прв човек на ...
сите 25 | | | веќе видена

next