Имате болки во грбот? Тогаш знаете колку можат да ги отежнат вашите секојдневни задачи. Ова видео ќе ви покаже како да корисите вежби со кои ќе си олесните ...
сите 4 | | | веќе видена

Земјотрес со интензитет од 4,7 степени според Рихтеровата скала доцна попладнево е регистриран во југозападниот дел на Полска. Земјотресот се случил во 18.35 ...
сите 44 | | | веќе видена

Освежете го својот дом и решете се од негативната енергија со овој едноставен трик со природни состојки. Ставете малку сол, оцет и малку вода во чаша, потоа ...
сите 3 | | | веќе видена

Судијката Елена Гошева предлага Уставниот суд да изрече времена мерка – стопирање на сите активности за одржување и спроведување на референдумот, дознава ...
сите 188 | | | веќе видена

Тајфунот Мангкут, кој ги погоди Филипини досега однесе најмалку 14 животи, додека властите стравуваат дека бројот би можел да расте уште повеќе. Како што ...
сите 92 | | | веќе видена

На крстосницата од булеварот „Крсте Мисирков“ со булеварот „Гоце Делчев“, вчера во 11:05 часот додека полициско возило на службена задача стоело на семафор, и ...
сите 95 | | | веќе видена

НК за КР Прилеп до Основното јавно обвинителство денеска 15.09.2018 год. поднесе кривична пријава против Е.Т. (24) од Битола, вработен во Министерството за ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, им се извини на граѓаните на Србија, за, како што рече, неговата глупава изјава дадена на прес-конференција што се ...
сите 15 | | | веќе видена

next