Нашите две земји се пример за новата реалност на Балканот, изјави премиерот Зоран Заев по состанокот со неговиот бугарски колега Бојко Борисов, што се одржа ...
сите 54 | | | веќе видена

Експремиерот Никола Груевски преку Србија премина во Унгарија, а четнички баојнети го обезбедуваа до Хоргош, изјави Војислав Шешељ ов емисијата „После ручка“ ...
сите 24 | | | веќе видена

Здружението за сончева енергија „Солар Македонија“ ја одржа првата работилница за претставување на новите услуги кон нејзините членки со цел подигнување на ...
сите 15 | | | веќе видена

Гневот поради еден случај не смее да се исфрла врз други, реагира преку соопштение новата независна пратеничка група во врска со притворите што беа изречени ...
сите 16 | | | веќе видена

Здружението на директори на ученичките и студентските домови во државата бара зголемување на партиципацијата за ученик, студент која ја добива од државата. Тие ...
сите 21 | | | веќе видена

Кабинетот на Иванов ги потврди информациите дека средба меѓу Миле Јанакиевски, обвинет, притвореник и екс министер за време на владеењето на Никола Груевски со ...
сите 269 | | | веќе видена

Никола Груевски да ја отслужи затворската казна во Македонија, а не да му биде даден азил во Унгарија, бара американскиот Стејт департмент во пораката упатена ...
сите 362 | | | веќе видена

Државниот завод за статистика, во партнерство со УНИЦЕФ и УНФПА, викендов почнува со собирање податоци за состојбата на децата и жените во земјата во рамките ...
сите 35 | | | веќе видена

Петнаесетина невладини организации, меѓу кои и Хелсиншкиот комитет, „Цивил“, Македонското здружение на младите правници, „Евротинк“, МОФ, „Транспаренси ...
сите 257 | | | веќе видена

Досега е прибрана документација на повеќе од 400 страници, со која македонското Министерство за правда ќе бара екстрадиција на Никола Груевски од Унгарија. ...
сите 96 | | | веќе видена

Македонија веќе со денови ја мачи прашањето Како побегна Никола Груевски? Дали за тоа помогнале вработени во полицијата кои биле во добри односи со поранешниот ...
сите 234 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз денеска на прес конференција повторно го отвори прашањето за мистериозната средба меѓу Мицкоски и Груевски. – Антизападниот пион ...
сите 283 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, заедно со амбасадорката на Јапонија, Кеико Ханеда, и вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска ...
сите 80 | | | веќе видена

Поранешниот заменик шеф за разузнавање на Етиопија беше уапсен во склоп на истрагата по наводите за корупција и злоупотреби на човековите права од страна на ...
сите 5 | | | веќе видена

Шведската компанија за производство на сексуални играчки и кондоми „Лело“ ќе им дава слободни денови за мастурбација на своите вработени, пишува „ЛАД библ“. ...
сите 8 | | | веќе видена

next