Државниот секретар на САД, Мајк Помпео истакна дека Грција е столб за стабилноста во источниот Медитеран, како и на Балканот, и важен сојузник на НАТО, пренесе ...
сите 156 | | | веќе видена

Земјите од ЕУ да предложат по двајца кандидати за еврокомесар – жена и маж, побара новоизбраниот претседател на Европската комија, Урсула фон дер Лајен, ...
сите 51 | | | веќе видена

Драма се одвивала во центарот на Скопје кога разбојник со пиштол го собрал прометот од сендвичара. МВР информира дек ноќеска во 01 часоти 10 минутиво СВР ...
сите 16 | | | веќе видена

Фејсбук статус на Огнен Јаневски, уредник на ТВ 24: Вака-така, има една голема разлика во изминатиот период, којашто не ја забележуваме, поради се’ што се ...
| | веќе видена

Соопштение за јавност на СДСМ – реакција на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски да не бега од одговори, да каже дали се сретнал со еден од осомничените? ...
сите 141 | | | веќе видена

Владата на денешната седница со која претседаваше премиерот Зоран Заев, донесе одлука со која се предлага на Владата да разреши, отповика или да препорача ...
сите 30 | | | веќе видена

„Денеска имавме работна средба со раководството на ПС Кочани и со локалната самоуправа, а имам чест да ве информирам и дека завршивме со реновирањето на ...
сите 73 | | | веќе видена

Падна одлука за суспенидрање на екс-претседателот на Кривичниот суд во Скопје, Владимир Панчевски. Ваквата одлука ја донесе судскио совет. Против Панчевски се ...
сите 35 | | | веќе видена

Прашање и одговор од пред конференцијата на Костадин Костадинов: Новинарско прашање: Колкава е вашата вмешаност или поврзаност со Боки 13 со невладината ...
сите 40 | | | веќе видена

Интегрален текст од Прес конференција на Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ: Со неуспешно алиби и крајна неодговорност, Христијан Мицкоски, е во ...
сите 159 | | | веќе видена

Апелирам до советникот Нефи да го отстрани објектот што е дивоградба и што не може да се легализира – државата ќе дејствува и постапува, порача премиерот Зоран ...
сите 85 | | | веќе видена

Поранешниот посредник на ЕУ за решавање на политичката криза во земјава, Питер Ванхауте на Фејсбук напиша дека читајќи за она што се случува во СЈО може само ...
сите 13 | | | веќе видена

Квалитетното високо образование е од исклучително значење за општеството во целина бидејќи на тој начин се создава висококвалификуван кадар кој е конкурентен ...
сите 6 | | | веќе видена

next