Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи во вечерашното гостување на 1ТВ зборувајќи за можна смена на Катица Јанева кое го бара ВМРО-ДПМНЕ, рече дека смени ...
сите 16 | | | веќе видена

Десет лица биле повредени откако авион од типот „Боинг” од АКЛ Ерлејнс, кој патувал од Приштина кон Базел, Швајцарија имал големи турбуленции, кои траеле од 20 ...
сите 53 | | | веќе видена

Низ процесот на промени, како партија докажавме дека сме свесни за одговорноста дадена од граѓаните и затоа кадровските промени во СДСМ не треба да се гледаат ...
сите 79 | | | веќе видена

Во вечерашното гостување во емисијата Топ тема заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска истакна дека Европската унија, преку Извештајот на ...
сите 111 | | | веќе видена

– Единствените кои ликуваа за жал на најавите дека можеби германскиот парламент нема да има време да дискутира, се ВМРО ДПМНЕ, рече Шекеринска осврнувајќи се ...
сите 79 | | | веќе видена

– Секоја помош е добредојдена, ама како вели онаа стара изрека родо-скокни, ако сакаат да дадат помош, ние секогаш ќе бидеме отворени, бидејќи не тераме ...
сите 79 | | | веќе видена

Во вечерашното гостување на ТВ Телма на заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска соопшти дека треба да се направи владин систем кој нема да падне во ...
сите 79 | | | веќе видена

За првпат во историјата во една политичка партија во Извршниот одбор повеќе од половина членови се жени, тоа докажува дека знаеме да го почитуваме сопствениот ...
сите 79 | | | веќе видена

– Еден дел од прашањето е како да направиме нов Владин систем кој нема да падне во замката на она што било претходно, оти знаете многу поефикасно е, и многу ...
сите 79 | | | веќе видена

– Една лекција од кадровски прашања, и една од разговори. Додека не е готово, не е готово и секој што ќе ви излезе со бројки ќе ви импровизира и ќе ве лаже. ...
сите 79 | | | веќе видена

На кој начин и Меркел ќе дискутираше со премиерот. Ќе речеше овие се повеќе се заинтересирани за партиските преговори, отколку што се заинтересирани за ...
сите 79 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ, предводена од Христијан Мицкоски, е иста како ВМРО-ДПМНЕ предводена од Никола Груевски, констатираат од СДСМ. Според владејачката партија, Мицкоски ...
сите 84 | | | веќе видена

Политичкиот компромис на земјите од Западен Балкан треба да биде награден, изјави комесарот за проширување, Јоханес Хан, во пресрет на утрешната седница на ...
сите 111 | | | веќе видена

next