Со политичко лидерство и водство, храброст и одговорност можете да одите напред, порача Федерика Могерини, високата претставничка на Европската Унија за ...
сите 195 | | | веќе видена

Четириесетгодишен маж од Скопје пријавил дека синоќа по полноќ непознато лице пукало кон неговата куќа. Полицијата соопшти дека настанот се случил на улицата ...
сите 25 | | | веќе видена

Одговарајки на новинарско прашање во врска со ставот на ВМРО-ДПМНЕ, шефицата на надворешната и безбедносна политика на ЕУ, Федерика Могерини, индиректоно им ...
сите 238 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, заедно со министерот за надворешни работи, Никола Димитров, и своите соработници, оствари средба ...
сите 238 | | | веќе видена

По средбата со шефицата на ЕУ за надворешна и безбедносна политика, Федерика Могерини, лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека ...
сите 238 | | | веќе видена

Својата ситуација ја раскажал за „The Sun“, а од нивната колумнистка Дидри побарал совет. Ова е неговата приказна… Овој дечко дознал дека неговата девојка спие ...
сите 2 | | | веќе видена

Сувото грозје содржи агринин, клучен нутриент за третман на еректилна дисфункција, а ги зголемува и шансите жената да затрудни. Традицијата на користење на ...
сите 6 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Скопје, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против А.С.(29) од Велес поради постоење основи на ...
сите 52 | | | веќе видена

Митко Јанчев, еден од потпретседателите на партијата и член на Извршниот, вечерва беше гостин во Топ Тема на Телма откако се спротивстави на вчерашната одлука ...
сите 125 | | | веќе видена

next