Францускиот претседател, Емануел Mакрон, денеска ќе пристигне во дводневна посета на Србија со намера да покаже дека Париз сè уште е значаен играч на светската ...
сите 92 | | | веќе видена

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, вели дека се надева оти властите во Приштина нема да го искористат присуството на францускиот претседател, Емануел ...
сите 92 | | | веќе видена

Концептот на Владата предводена од СДСМ за враќање пари кај граѓаните е базиран на реални и остварливи мерки кои даваат резултат, соопшти СДСМ. „Реформите во ...
сите 8 | | | веќе видена

Дирекцијата на хрватската полиција денеска објави дека е отворена посебна телефонска линија за кинеските туристи. Имено, станува збор за проектот „Безбедна ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Књажевац синоќа со куршуми од пушка биле убиени две и тешко ранети две лица. Едно лице починало на лице место, друго во болница откако во нив пукал роднина ...
сите 14 | | | веќе видена

next