Владејачката СДСМ вечерва носи одлука за тоа дали со претседателските и ќе има и вонредни парламентарни избори. Според инфорамции извршниот одбор на СДСМ ...
сите 87 | | | веќе видена

Француски турист, кој беше уапсен минатата недела откако летал дрон во близина на парламентот на Мјанмар, може да се соочи со три години затвор поради строгите ...
сите 2 | | | веќе видена

САД ќе бидат принудени да го намалат опсегот на некои операции во Европа и на други места ако државите од тие подрачја продолжат да соработуваат со кинеската ...
сите 26 | | | веќе видена

Словенечкиот парламент на вонредна седница ќе го ратификува протоколот за членство на Република Македонија во НАТО. „Државниот збор на Република Словенија, ...
сите 127 | | | веќе видена

Судењето на поранешните каталонски функционери, обвинети за бунт против Шпанија, кој може да трае три месеци и да предизвика тензии, почнува денеска во Мадрид. ...
сите 34 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, се сретна со шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Клеменс Која. Османи рече дека ...
сите 12 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против две лица за сторено кривично дело, „изнуда“, поради тоа што во скопски трговски центар на 14 ...
сите 6 | | | веќе видена

next