Се` поразновидната понуда на прехранбени производи се темели токму на примената на адитиви: без засладувачи и емулгатори не би имало „лајт“ производи, топено ...
сите 2 | | | веќе видена

Идеално, секако, би било да набавите мачка! Но, доколку не сте во можност да прифатите такво милениче, не значи дека мора да користите опасни отрови за да се ...
сите 9 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави добри вести за граѓаните. После 11 години од владеењето на режимот кога платите беа целосно замрзнати, следува силен раст на ...
сите 23 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев е фокусиран на резултати во економијата и го превзема на свој грб ресорот со финансиите во земјава. Од владејачката партија за Centar.mk ...
сите 16 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев го соопшти предлогот со имињата за нови министри како дел од реконструкцијата на Владата ...
сите 280 | | | веќе видена

Градот Скопје ги избра најдобрите на јавниот конкурс за избор на најеколошка компанија, најголем придонес во областа на заштитата на животната средина, ...
сите 15 | | | веќе видена

Ви доаѓаат гости на вечера или можеби сте ги повикале на роденденска или некоја друга забава, и сакате се` да изгледа спектакуларно? Покрај феноменалната храна ...
сите 3 | | | веќе видена

Секој ресторан приготвува цезар салата со различен вкус. Gotvi.mk рецептот прочитајте го тука. Потребни состојки: 1 пилешки стек, зелена салата, запечен леб ...
сите 116 | | | веќе видена

Создадени се предуслови хидроцентралата Чебрен да не биде само ветување, вели во интервју за Телма вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, по ...
сите 5 | | | веќе видена

next