Под влијание на студен и влажен бран утре попладне, во текот на ноќта, како и во четврток ќе има врнежи од снег, кои пообилни ќе бидат во западните и јужните ...
сите 435 | | | веќе видена

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов објави форографија која ја покажува грандиозноста на вечерашната прослава во Скопје: Среќна #СкопјеМноу здравје, среќа ...
сите 7 | | | веќе видена

Новинската агенција Centar.mk на сите граѓани на Република Македонија им ја честита Новата 2019-та година и им посакува многу здравје, радост, среќа, љубов, ...
сите 14 | | | веќе видена

Вечерва Градоначалникот на општина Ресен ги посети здравствениот дом, полициската станица, противпожарната единица и граничниот премин во Стење. – Вечерва, ...
сите 2 | | | веќе видена

Единствената дилема која денес постои во врска со Дедо Мраз е дали тој навистина постои. Некој верува, а некој не. Децата се тие кои веруваат и на него гледаат ...
сите 32 | | | веќе видена

Од сечењето на вистинските стебла до поставување на последната дрвена плоча, за она што ќе го видите во наредното видео можеме да кажеме само еден збор – ...
сите 4 | | | веќе видена

Ги измеша сите состојки и ги стави во огноотпорен сад – за 30 минути доби вкусен оброк. Брзо и едноставно се подготвува, а вкусот е неверојатен! Шпанската пита ...
сите 80 | | | веќе видена

Од 19.15 часот сообраќајот на регионалниот пат Берово с.Смојмирово е во прекин и во дваста правци поради сообраќајна незгода, информираат од АМСМ. Засега нема ...
сите 30 | | | веќе видена

Вкусните, слатки колачиња во западната култура се симбол на новогодишните и божиќни празници, Состојки: 200 гр брашно 1 лажичка прашок за пециво 1/4 лажичка ...
сите 81 | | | веќе видена

next