Еспресо 40, макијато големо 50, а кока кола 60 денари. Голема кисела вода од еден литар 70, голема пица за 220 денари – ова се актуелните цени на популарните ...
сите 3 | | | веќе видена

Во целиот случај Орце Камчев не е осомничен за давање поткуп, бидејќи со пријавување на случајот тој се ослободува од одговорност, соопшти обвинителката Вилма ...
сите 398 | | | веќе видена

Јавната обвинителка Вилма Русковска вели дека специјалната обвинителка Катица Јанева, не е следена од страна на Јавното обвинителство за гонење на организиран ...
сите 398 | | | веќе видена

Полицијата станува сервис и пријател на граѓаните. Денеска на граничниот премин Богородица-Евзони има подолга колона за влез во Грција, на грчка страна. Во ...
сите 31 | | | веќе видена

Премиерот Заев и неговиот Кабинет воведуваат мерки за зголемување на безбедноста и ефикасноста во спроведувањето на агендата и комуникациите Претседателот на ...
сите 21 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент ја поздрави одлуката на Рамуш Харадинај да соработува со судот во Хаг. „САД му честитаат на тоа што одлучи да се јави по повикот ...
сите 252 | | | веќе видена

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциски контроли за откривање на возачи кои управуваат со ...
сите 105 | | | веќе видена

Општина Охрид соопшти дека досега нема испратено официјално барање до Владата во врска со изземање или отстапување на ингеренции во одредена сфера од ...
сите 43 | | | веќе видена

Претседателка на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен во нејзиното прво интервју за „Шпигел“ ги потврди заложбите за европската перспектива на Северна ...
сите 18 | | | веќе видена

Важно е да знаете дека од змии не треба да се плашите и дека внимателноста е доволна за да се заштитите. Змијата не е насилно животно и сама бега од опасност, ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска одржа прес-конференција на која говореше за причините поради кои ме се одржа ...
сите 832 | | | веќе видена

next