Обвинителството ги отфрли кривичните пријави против 11 вработени во ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи – Скопје, за случајот со девојчето од домот ...
сите 29 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев, оствари средба со претседателот на Собранието на Црна Гора, Иван Брајовиќ, кој е во официјална посета на нашата земја. Во ...
сите 53 | | | веќе видена

2019 година, освен година на интеграција и економски раст, е година и на сериозни инвестиции во патната инфраструктура, најави на денешната прес-конференција ...
сите 52 | | | веќе видена

Министерството за здравство преку соопштение до јавноста информира дека во подготвителна процедура е постапката за набавка на заштитни маски, кои бесплатно ќе ...
сите 60 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, го пречека претседателот на Собранието на Црна Гора, Иван Брајовиќ, кој е во прва официјална ...
сите 53 | | | веќе видена

Заврши јавниот повик за доделување државно земјоделско земјиште над 3 хектари. Во рамки на повикот пристигна 51 понуда од кои 39 понуди се со уредна ...
сите 75 | | | веќе видена

Владимир Ѓорчев е првиот кандидат кој јавно обелодени дека сака да застане рамо до рамо со Христијан Мицкоски, против ЕУ и НАТО, да тргне по антизападните ...
сите 81 | | | веќе видена

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, заедно со началникот на Генералштабот на АРМ, генерал-мајор Васко Ѓурчиновски, беше во посета на Полкот за ...
сите 93 | | | веќе видена

Владата заедно со Министерстсвото за земјоделство, шумарство и водостопанство мора да ја затвори како прашање исплатата на долговите од винарската визба ...
сите 27 | | | веќе видена

Во Технолошкиот парк во Тетово, денеска, беа презентирани досегашните резултати од спроведувањето на проектите избрани во рамките на јавниот повик за ...
сите 26 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Влатко Ѓорчев не дозволи новинарите да му поставуваат прашања откога тие го чекаа 15 минути да ја почне и 13 минути да ја заврши ...
сите 81 | | | веќе видена

Портпаролот на женевската полиција, Силвен Гијо-Жентиј, потврди дека во близина на зградата на конзулатот на САД во овој швајцарски град, денеска одекнала ...
сите 18 | | | веќе видена

next