Првата дама на САД, Меланија Трамп, побарала од Белата куќа да ја прекине соработката со заменичката на советникот за национална безбедност, Мира Рикардел, ...
сите 38 | | | веќе видена

Адвокатите на осудениот експремиер Никола Груевски, кој моментно е во бегство, на денешното рочиште за случајот „Титаник“ пред судот изјавија дека доколку му ...
сите 148 | | | веќе видена

Педесетина деца со јажиња влечеле „порше кабриолет“ во кој се наоѓал свештеникот Гван Султан од Малта. Скандалот се случил на островот Гозо. На видеото може да ...
сите 6 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство во целиот изминат период постојано апелираше и сугерираше за притвор за обвинетиот Никола Груевски и другите обвинети во ...
сите 148 | | | веќе видена

Британскиот принц Чарлс полни 70 години и во таа пригода денес ќе пие чај со група луѓе кои исто така полнат 70 години оваа година. По повод роденденот, беа ...
сите 35 | | | веќе видена

Во пожарите кои беснеат во Калифорнија, досега загинаа најмалку 48 лица, со што оваа огнена стихија стана најсмртоносната во историјата на американската ...
сите 135 | | | веќе видена

Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ при Ѓорче Петров преку советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ денеска поднесе барање за ...
сите 22 | | | веќе видена

next