Министерот за локална самоуправа, Горан Милевски, и градоначалниците на општините од Југоисточниот Плански Регион денеска во Струмица го потпишаа договорот за ...
сите 33 | | | веќе видена

Иран во четвртокот понуди да го ратификува документот што пропишува поинтензивни инспекции на нивната нуклеарна програма ако САД ги укинат економските санкции, ...
сите 76 | | | веќе видена

Во однос на најавената и одложена лидерска средба на најголемите политичи партии во земјата, Нова социјалдемократска партија (НСДП) смета дека продолжувањето ...
сите 18 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со генералниот секретар Игор Јанушев оствари средба со претседателот на Движењето Беса, Биљал Касами, и ...
сите 19 | | | веќе видена

Прозорци и врати на згради биле искршени при моќна експлозија во фабрика за гас во централниот дел на Кина. Некои од зградите биле оддалечени и три километри ...
сите 30 | | | веќе видена

Германската влада смета дека мисијата „Фронтекс“, која пред една година почна операција на албанско-грчката граница, помогна албанската полиција да ја спречи ...
сите 12 | | | веќе видена

Компанијата Жито Лукс во семејството специјални лебови го додаде новиот интегрален леб, со просо и црно семе и просо кој е дополнително збогатен со железо. ...
сите 2 | | | веќе видена

Со заедничка, брза и усогласена реакција во кругот на компанијата ОКТА се одржа „Заеднички одговор 2019“, комплексна вежба за справување со пожар, заштита и ...
сите 15 | | | веќе видена

Грчката компанија „Хеленик петролеум“ соопшти дека води разговори со македонската Влада и дека се отворени за изнаоѓање спогодбено решение за спорот, поради ...
сите 10 | | | веќе видена

Осомничениот за подметнување пожар во студиото за анимации, при што загинаа 33 луѓе, во едно од најлошите масовни убиства во последните 20 години во Јапонија, ...
сите 12 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 16 | | | веќе видена

next