Илон Маск во последно време ги полни страниците на печатот и тоа претежно со негативни вести – од неговите планови да ја повлече „Тесла“ која забележа рекордни ...
сите 22 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг ја обвини Русија дека го попречува членството на Македонија и во Алијансата. – Русија се обидува да го попречи ...
сите 190 | | | веќе видена

„Москва прави големи напори за неуспех на референдумот на кој на 30 септември Македонците треба да се изјаснат дали прифаќаат влез на земјата во ЕУ и НАТО“, ...
сите 41 | | | веќе видена

Камчев: Лично сум ЗА договорот со Грција и не сме имале похрабар лидер од премиерот Заев Ви пренесуваме дел од интервјуто на бизнисменот Орце Камчев за Фактор: ...
сите 19 | | | веќе видена

Договорот со Грција е најлошиот договор потпишан во историјата на Република Македонија. Заев ги урна позициите на државата и прифати работи кои неговите ...
сите 138 | | | веќе видена

Најмалку 40 рудари останале затрупани во рудник за злато на северот на Филипините. До сега се извлечени седум тела, соопшти филипинската полиција. Голем одрон, ...
сите 100 | | | веќе видена

Истражители во Босна и Херцеговина се соочиле со глетка од хорор филм кога откопувале делови од искасапеното тело на 60-годишната Насихе Велиќ од местото ...
сите 17 | | | веќе видена

Коалицијата за европска Македонија им се заблагодарува на граѓаните за заедништвото и силната поддршка на вчерашниот марш, 17.09.2018 Коалицијата за европска ...
сите 140 | | | веќе видена

Над два милиона луѓе се евакуирани во кинеската јужна провинција Гуангдонг пред пристигнувањето на тајфунот Мангхут. Претходно овој тајфун со ветрови со брзина ...
сите 100 | | | веќе видена

next