СДСМ работи во интерес на воспоставување на правната држава и она што значи наша граѓанска обврска пред законите и уставот, а најмногу пред граѓаните – рече ...
сите 312 | | | веќе видена

Ограбено семејство ги советува Србите да заборават на праксата после доаѓањето во Грција директно да одат во маркет, туку своите работи прво да ги остават во ...
сите 13 | | | веќе видена

САД се подготвени да се вклучат во преговарачкиот процес меѓу Белград и Приштина, но тоа не може да го направат додека двете страни не одлучат да му се вратат ...
сите 148 | | | веќе видена

Утринава од аеродромот „Никола Тесла” во Белград беа евакуирани 130 патници и пет члена на екипажот од авионот на германската компанија „Луфтханза“ поради ...
сите 51 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против Љ.Д. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело злоупотреба на службената положба и ...
сите 81 | | | веќе видена

Брат и сестра во Австралија кои одбиле да плаќаат даноци со објаснување дека е против Божјата волја, ќе мора со одлука на судот да платат повеќе од 2,3 милиони ...
сите 8 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи информира за неправилностите коишто од почетокот на мерката поврат на 15 % од пресметаниот ДДВ, граѓаните ги пријавуваат на бројот ...
сите 114 | | | веќе видена

Руската нуклеарна централа „Калињин”, која се наоѓа северозападно од Москва, денес исклучи три од своите четири производствени единици по краткиот спој во ...
сите 4 | | | веќе видена

Јавен обвинител од скопското обвинителство поднесе обвинение против едно лице за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги. Кај обвинетиот, ...
сите 184 | | | веќе видена

next