Со мнозинство гласови на пратениците, Европскиот парламент донесе Уредба за правата на патниците во железничкиот сообраќај. Според неа, доколку возот доцни од ...
сите 21 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е првата партија во Европа со почесен претседател – криминалец во бегство, Мицкоски да одговори за средбата со Груевски и посетите на Белград и ...
сите 268 | | | веќе видена

Во првите девет месеци од оваа година Групацијата Триглав реализираше 69,9 милиони евра добивка пред оданочување, што е за 8% повеќе во споредба со истиот ...
сите 46 | | | веќе видена

Одговорноста за бегството на Никола Груевски лежи единствено во власта со која предводат Заев и Спасовски, велат од ВМРО-ДПМНЕ како реакција на соопштението на ...
сите 268 | | | веќе видена

Првите врнежи снег за оваа есен го парализираа функционирањето на надземниот транспорт во Њујорк. Влажниот снег и и силните налети на ветар кршеа гранки од ...
сите 23 | | | веќе видена

next