Кандидатот за претседател Гордана Силјановска-Давкова вечерва им се обрати на граѓаните во Берово. Taa пред граѓаните истакна дека 21 април и 5 мај се деновите ...
сите 263 | | | веќе видена

На покана на Жандармскиот корпус на Ватикан, делегација на Министерството за внатрешни работи, предводена од директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо ...
сите 39 | | | веќе видена

На само неколку денови пред Претседателските избори во Македонија, осуденикот од крвавиот четврток Игор Југ преку социјалните мрежи повикал на поддршка за ...
сите 25 | | | веќе видена

Членката на Централниот одбор на СДСМ, Мила Царовска, вчера попладне беше во посета на општина Дојран каде на средбите со граѓаните разговараше за актуелната ...
сите 26 | | | веќе видена

Гранични полицајци во Босна и Херцеговина во повеќе градови уапсиja девет луѓе и претресoa 10 локации, во рамки на големата полициска акција „Маракан“, а во ...
сите 38 | | | веќе видена

Рускиот претседател, Владимир Путин, ќе ја разгледа можноста за помилување на норвешкиот субјект Фроде Берг, осуден во Русија за шпионажа, ако такво барање ...
сите 14 | | | веќе видена

Во Белград, во рамки на полициската акција „Армагедон“, која е насочена на фаќање педофили, уапсен е 58-годишник. Полицијата го сомничи за кривично дело ...
сите 4 | | | веќе видена

Оваа пролет, морскиот лав Кан покрај своите зоо негуватели, ќе има и нова пријателка, информираат од скопската зоолошка градина. Од таму додаваат дека морската ...
сите 40 | | | веќе видена

Висока воена делегација на Војската на Република Словенија, предводена од началникот на Генералштабот, генерал-мајор Аленка Ерменц, која се наоѓа во официјална ...
сите 51 | | | веќе видена

Министерот за култура, Асаф Адеми, денеска оствари билателарна средба со министерот за култура на Црна Гора, Александар Богдановиќ, на која беа потенцирани ...
сите 18 | | | веќе видена

Московскиот суд Лефортовски го продолжи за три месеци притворот за четворица од 24 украински морнари кои беа уапсени во ноември минатата година за кршење на ...
сите 14 | | | веќе видена

next