Владата на Зоран Заев ја зави Македонија во црно. Со газењето на волјата на граѓаните, Заев и неговата криминална банда донесoa срамна и незаконска одлука со ...
сите 36 | | | веќе видена

Британскиот Парламент денеска треба да се изјасни по однос на договорот за брегзитот, што премиерката Тереза ​​Меј го постигна со Европската Унија. Меј ги ...
сите 404 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија денеска ќе ја одржи 115. седница, на чиј дневен ред се повеќе точки. По предлог на Агенција за млади и спорт, Владата, како што ...
сите 12 | | | веќе видена

Полицијата вчера казни 14 пешаци во Скопје поради преминување улица надвор од пешачки премин и преминување улица на црвено светло. Од МВР соопштија дека вчера ...
сите 76 | | | веќе видена

Со вкрстени раце во вид на орел, Претседателот на ДУИ Али Ахмети и вицепремиерот за евро-интеграции Бујар Османи, на Фејсбук го честитаа официјализирањето на ...
сите 40 | | | веќе видена

Поради прецизирање и појаснување на одредени одредби, Министерството за финансии предлага измени и дополнувања во Законот за данокот на додадена вредност, ...
сите 12 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ и Министерството за транспорт и врски потпишаа договор за финансиска поддршка за евтини авиолинии, со што се обезбедени евтини ...
сите 71 | | | веќе видена

Доколку се помине добро и во Грчкиот парламент и започне имплементацијата на Преспанскиот договор, Македонските граѓани имаат долг рок за промена на личните ...
сите 28 | | | веќе видена

На портал за барање партнери една девојка напишала писмо дека идниот маж мора да заработува многу пари и објаснила зошто. Добила неочекуван одговор. „Младата и ...
сите 14 | | | веќе видена

Во Самобор, Хрватска се одржа 28-миот по ред карате турнир ,,ГРАНД ПРИ КРОАЦИЈА,,. На овој најмасовен европски турнир учествуваа 1611 каратисти од 24 држави од ...
сите 5 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ предупредува: Објавувањето на законот во Службен весник е кривично дело за кое се лежи казна затвор „Го предупредуваме директорот на Службен весник, ...
сите 169 | | | веќе видена

next