Заменик-претседателката на Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски ...
сите 52 | | | веќе видена

Заменичката на претседателот на Владата на Република Северна Македонија и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска и министерот за земјоделство, шумарство и ...
сите 52 | | | веќе видена

Соопштение за јавност на Владејачката СДСМ, кое го пренесуваме интегрално: Ништо ново од антизападниот пион Христијан Хидро Мицкоски. Човекот ниту има став ...
сите 47 | | | веќе видена

Господине Антонио Милошоски ние го слушаме гласот на нашите гледачи, макар биле и партиски војници, па затоа го прифаќаме Вашиот предизвик. Еве во име на ...
сите 45 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ: На денешната прес конференција во белиот дворец, во симболот на криминалот и корупцијата, беа изнесени информации за наводно учество на ...
сите 42 | | | веќе видена

-Храбри и решителни одлуки за #Охрид. Безкомпромисно. Само трпение., порача генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски. Овој фејсбук статус Николовски го ...
сите 23 | | | веќе видена

Во рамки на фестивалот „Самерленд” во Градски парк, викендов ќе се одржат неколку интересни настани и музички перформанси. Преку ден е предвидена детска ...
сите 19 | | | веќе видена

Владиниот кабинет наместо за средби со инвеститори, служи за средби на Зоран Заев со сомнителни ликови со дебели досиеја, инволвирани во меѓународни скандали, ...
сите 37 | | | веќе видена

Преку 12 милијарди денари или 196 милиони евра се инјектирани во стопанството во првата половина од годинава, преку редовен и неселективен поврат на ДДВ кон ...
сите 148 | | | веќе видена

Додека Германците со денови постојано зборуваат за здравствената состојба на германската канцеларка, Ангела Меркел, нејзината владејачка ...
сите 116 | | | веќе видена

Зборот важи! Мерката за враќање на парите назад кај граѓаните преку поврат на 15% од ДДВ одлично се спроведува, соопшти владејачкиот СДСМ. – Од први јули, ...
сите 149 | | | веќе видена

Фејсбук статус на Марјан Забрчанец, советник на премиерот Зоран Заев: Партиската полиција на Груевски го уби Мартин Нешковски во 2011 година! Груевски нема да ...
сите 55 | | | веќе видена

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд Скопје достави Обвинителен акт ...
сите 38 | | | веќе видена

Утре (13.07.) попладне, во текот на ноќта и во недела претпладне ќе има нови врнежи кои наместа ќе бидат пообилни (во источните делови над 20л/м2) проследени ...
сите 283 | | | веќе видена

next