Денеска во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи, особено во планинските подрачја. Во среда ќе има зголемена облачност со локални врнежи ...
сите 169 | | | веќе видена

УХМР за денеска претпладне најавува сончево и топло време, но попладне ќе има услови за локален дожд и грмежи, особено во планинските подрачја. Од среда ќе се ...
сите 8 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат на ВМРО ДПМНЕ, Гордана Силјановска, на социјалната мрежа напиша дека немала партиски штаб и дека таа е надпартиски кандидат, а ...
сите 152 | | | веќе видена

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, го опишал масакрот во двете џамии во Нов Зеланд во кој беa убиени 50 луѓе како дел од еден голем напад на Турција ...
сите 41 | | | веќе видена

Пронајдена 16-годишната девојка од Кисела Вода што вчера се оддалечи од домот, дознава Centar.mk. Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека ...
сите 23 | | | веќе видена

Невообичаено за вакви случаи, Руската федерација прати соопштение со кое потврдува дека ја признава Република Северна Македонија под новото име. „Руската ...
сите 54 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски денес се сретна со граѓаните на Струмица. Пред граѓаните Пендаровски рече дека негова главна цел е да ...
сите 110 | | | веќе видена

Чуден и нејасен став покажува претседателскиот кандидат на ВМРО ДПМНЕ, Гордана Силјановска, прво нејзините изјави даваа изглед дека таа е незадоволна од ...
сите 152 | | | веќе видена

Колку вредат становите кои се предмет на Државната антикорупциска комисија, а ги купило семејството Иванови? Становите кои се наоѓаат на Водно, според ...
сите 68 | | | веќе видена

Политичките партии не смеат да го кочат или блокираат развојот на државата. За жал во минатото бевме сведоци кога тесно партиските интереси беа претставувани ...
сите 5 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ го брани насилството од 27 април, таа е симбол за криминал и нелегално прислушување, се вели во реакцијата на владејачката СДСМ на прес ...
сите 162 | | | веќе видена

На 17.03.2019 во 20.00 часот во Полициска станица Гевгелија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „присвојување на добра од привремена ...
сите 25 | | | веќе видена

– Политичките партии не смеат да го кочат или блокираат развојот на државата. За жал во минатото бевме сведоци кога тесно партиските интереси беа претставувани ...
сите 5 | | | веќе видена

На 17.03.2019 околу 20.00 часот во реонот на Полициската станица за граничен надзор „Блаце“, кај место викано „Терминал“, полициски службеници го лишиле од ...
сите 65 | | | веќе видена

next