Министерот Гергели Гулијаш од кабинетот на унгарскиот премиер, Виктор Орбан, потврди дека Груевски дал изјава во унгарска амбасада, каде што побарал и азил, не ...
сите 301 | | | веќе видена

Во западниот германски град Билефелд почна судењето на 57-годишниот Германец кој е обвинет за обид за убиство бидејќи неколку години по ред на своите колеги им ...
сите 4 | | | веќе видена

Одговорноста за движењето, за методите и за начинот на бегството на Никола Груевски е во власта, кај аболираниот криминалец Зоран Заев и кај неговиот одговорен ...
сите 190 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, како шеф на делегацијата во Парламентарното собрание на ОБСЕ (ПС на ОБСЕ), учествува на конференција за ...
сите 32 | | | веќе видена

СДСМ има целосна контрола врз судството, Обвинителството и полицијата, власта не може, а да не знаела за бегството на Никола Груевски. Никој повеќе не верува ...
сите 190 | | | веќе видена

Нелегалните гранични преминувања продолжуваат да се намалуваат со што годинашната стапка е најниска од 2013 година наваму, изјавија од гранична агенција на ...
сите 27 | | | веќе видена

На тетовската улица Видое Смилевски – Бато, автомобил „мерцедес“, управуван од 34-годишен тетовец, удрил во шестгодишно девојче, во текот на попладневните ...
сите 132 | | | веќе видена

next