Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, изјави дека „непријатно е изненаден” од веста дека поранешен австриски полковник е обвинет за шпионажа во ...
сите 53 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ побара предлог-законот за амнестија на лицата осудени и осимничени за 27 април да се стави на дневен ред на денешна седница во Собранието. „Пред ...
сите 31 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, информира АМСМ. Од ЕВН известуваат дека напојувањето на тунелите на патот Демир Капија – Смоквица ...
сите 46 | | | веќе видена

Од „ЕВН Македонија“ АД информираат дека во текот на денот без електрична енергија ќе останат повеќе општини во Скопје. Во периодот од 8.30 до 12 часот без ...
сите 41 | | | веќе видена

Еден Холанѓанец смета дека треба да има право законски да ја промени својата година на раѓање бидејќи „трансродовите луѓе можат да го променат полот”, пишува ...
сите 14 | | | веќе видена

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, и неговиот заменик Енвер Хоџај навестија можност за прекин на дијалогот со Белград. Тие навеле дека тоа ќе биде направено ...
сите 101 | | | веќе видена

Рон и Мери Билтон сериозно мислеле кога на венчавката си ветиле дека ќе бидат заедно сè додека смртта не ги раздели. Двојката ги помина последните заеднички ...
сите 5 | | | веќе видена

Владеењето на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ беше симбол за корупција, криминал и неспособност, а автопатот Кичево – Охрид е наследство од тоа криминалното ...
сите 35 | | | веќе видена

Србија и Косово синоќа не успеаја да пронајдат заедничко решение во најновите обиди да се приближат кон постигнување договор за нормализација на односите што ...
сите 101 | | | веќе видена

next