Претседателот на Собранието, Талат Џафери, ја констатираше оставката на пратеникот и координатор на пратеничката група на СДСМ, Томислав Тунтев. Џафери ја ...
сите 46 | | | веќе видена

,,Македонија – блокира” под засилно полициско обезбедување го започна протестот пред Собрание, каде што пратениците ја започнаа финалната фаза за усвојување на ...
сите 55 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, самата заглавена во криминали и корупциски скандали, го запира изборот на новиот состав на Државната комисија за спречување коруција, ...
сите 32 | | | веќе видена

Првиот човек на Судскиот совет, Зоран Караџовски, рече дека минатогодишната одлука на Судскиот-буџетски совет за исплата на додатоци на плата за членовите на ...
сите 4 | | | веќе видена

Во Полошкиот Регион, како еден од позначајните за домашното земјоделство, но и за преработувачката индустрија, се одржа едикативна работилница за сите правила ...
сите 33 | | | веќе видена

Во Собранието денеска конечно по едногодишна „собраниска битка“ беше усвоен Законот за минерални суровини, соопштија од ДОМ. Предлагачи на Законот, покрај ...
сите 5 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува на седницата за уставни измени која е презакажана за во 16 часот. Лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, на прес-конференција ...
сите 98 | | | веќе видена

Поради интензивни снежни врнежи, воведена е забрана за движење на камиони и на планинските превои Буково и Ѓавато. „Од 13:20 часот се воведе забрана на патот ...
сите 259 | | | веќе видена

Учесниците на протестот против уставните измени пред Собранието не го убедија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, да се обрати пред присутните. Тие се ...
сите 127 | | | веќе видена

Малолетничка од Битола вчера била пронајдена по три дена откако нејзината мајка ја пријавила за исчезната. Од МВР соопштија дека таа била пронајдена во ...
сите 53 | | | веќе видена

Државниот инспекторат за труд прави засилени контроли во приватните фирми за исплата на К-15 на вработените, соопшти Министерството за труд и социјална ...
сите 36 | | | веќе видена

next