Во кривичниот суд утрово обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи ги изнесе завршните зборови во предметот „Титаник 2“. Таа рече дека со изведувањето на доказите се ...
сите 80 | | | веќе видена

Шестместмесечно бебе заболено од мали сипаници починало утринава на Клиниката за инфективни болести, соопшти министерот за здравство, Венко Филипче, за време ...
сите 247 | | | веќе видена

Владата вчера на седница донесе одлука да ги обештети единаесетте лица кои беа осудени во случајот „Сопот“, а за кои СЈО лани ги повлече сите обвиненија против ...
сите 13 | | | веќе видена

Вчера околу 20,00 часот, на регионалниот пат Дебар – Маврово, во близина на Мелнички мост, сопрено е патничко моторно возило „Цитроен“, со скопски регистарски ...
сите 56 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска при денешното гостување во 1тв на прашање на гледачка одговори дека Владатата сериозно се труди, и во консултациите ...
сите 123 | | | веќе видена

Доколку сакате да промените нешто во својот живот и доколку ви досадила монотонијата во вашиот град, па дури и држава, тогаш следниве градови ќе бидат совршени ...
сите 6 | | | веќе видена

Српската водителка Деа Ѓурѓевиќ, на која ѝ беше откината раката во сообраќајна несреќа што се случи утрово во Белград, е стабилна и надвор од животна опасност, ...
сите 42 | | | веќе видена

Врховниот суд излегол надвор од своите законски овластувања кога дал мислење дека специјалното јавно обвинителство повеќе не е овластено да отвора нови истраги ...
сите 41 | | | веќе видена

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска од касарната во Тетово им честиташе на припадниците на Армијата за вчерашниот историски момент во кој ...
сите 4 | | | веќе видена

next