Италијанскиот министер за внатрешни работи, Матео Салвини, вели дека германската канцеларка, Ангела Меркел, ги потценила проблемите што ќе ги донесе масовната ...
сите 8 | | | веќе видена

Советот на јавни обвинители на седница што ќе се одржи утре ќе го поништи огласот за избор на шеф на Обвинителството за организиран криминал и корупција и на ...
сите 17 | | | веќе видена

Првото судење во Шпанија поврзано со илјадници случаи на бебиња украдени од нивните мајки за време на диктатирата на Франко продолжи денес во судот во Мадрид, ...
сите 2 | | | веќе видена

Неодговорноста и неспособноста на Александар Наумоски и СДСМ оставија илјадници основци и ученици на целодневна настава без оброци. „Оваа година учениците од ...
сите 21 | | | веќе видена

Сите компании добитници на грантови од Фондот за иновации, со исклучок на четирите кои пријавија поврзаност со функционери, добиле договори за одобрените пари. ...
сите 18 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска учествуваше на трибина во организација на Стопанската комора на Македонија на која заедно со претседателот на ...
сите 27 | | | веќе видена

Граѓанското здружение „Зелена алтернатива“ реагира по објавата на Либерално-демократската партија дека ја поддржува декриминализацијата на канабисот бидејќи од ...
сите 3 | | | веќе видена

Москва забележала обиди за мешање на САД во руските избори, изјави високиот руски дипломат Андреј Нестеренко. Веста доаѓа во време кога „Гугл“ е осомничен за ...
сите 26 | | | веќе видена

next