Стопанската комора бара транспарентна одлука на Владата за даноците, а во неа да бидат земени предвид забелешките на бизнис-заедницата. Претседателот на ...
сите 90 | | | веќе видена

Безбедносните служби на Франција уапсија шест лица во рамки на прелиминарната истрага, под сомнение за планирање напад врз претседателот на Франција, Емануел ...
сите 15 | | | веќе видена

Поради загадување на водата за пиење, основното училиште „Димитар Миладинов“ во Центар итно е затворено, а учениците се испраќаат дома. Неофицијално во ...
сите 6 | | | веќе видена

Македонија и 15 други земји од Централна и Источна Европа заедно со Кина усвоија заедничка изјава за соработка на полето на иновациите и новите технологии, а ...
сите 22 | | | веќе видена

Од МВР си заминав на 31 октомври 2013 година по последна закана од Горан Грујевски кој ми кажа доколку не си заминам ќе бидам вклучен во процесот Шпион кој ...
сите 43 | | | веќе видена

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ и почесен претседател на партијата, Никола Груевски, се огласи на социјалните мрежи, со цитат од писателот Иво Андриќ. -Јаден е ...
сите 599 | | | веќе видена

Полицијата со детали за страшната сообраќајка во Македонија. Во 06.00 часот на излезот од Струга, во правец на село Мислешево, се случила сообраќајна незгода ...
сите 205 | | | веќе видена

Неколку работници се затруле со храна во мензата на скопска фабрика за производство на пиво и сокови. Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) денеска изврши ...
сите 25 | | | веќе видена

Зоран Верушевски откако почнало вадењето на телефонските разговори побарал доколку може, да се маркираат односно да се внесат во системот за прислушување ...
сите 49 | | | веќе видена

Австралиец почина вчера откако бил нападнат од морско куче во близина на брегот на Квинсленд, соопшти полицијата. Ова е трет ваков напад во популарната ...
сите 10 | | | веќе видена

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој соопшти дека денеска почнува поднесувањето барања за финансиска поддршка за произведено ...
сите 28 | | | веќе видена

Две момчиња од Скопје завршија во притвор откако ја ограбиле бабата кај која изнајмиле соба во Охрид. Според полицијата, поради постоење основи на сомнение за ...
сите 73 | | | веќе видена

Откако јавноста ја дозна целата вистина за спрегата на антизападниот пион Христијан Мицкоски со неговиот ментор Никола Груевски и шемите за хидроцентрали, ...
сите 77 | | | веќе видена

Во САД денеска се одржуваат избори за членови на Конгресот, што, како што пишуваат тамошните медиуми, ќе биде еден вид тест и за републиканскиот претседател и ...
сите 151 | | | веќе видена

next