– 27 години постоење на Социјалдемократската младина на Македонија, значат 27 години авангардност, младост, борбеност, убавина, развој, напредок, љубов и ...
сите 20 | | | веќе видена

По повод одбележувањето на Светскиот ден на ромскиот јазик, премиерот Зоран Заев учествуваше и се обрати на настанот кој се одржа под покровителство на ...
сите 8 | | | веќе видена

Pоследната жалба која ја имаше поднесено екс премиерот на Македонија, Николе Груевски е одбиена, со што некогашниот премиер ќе мора во затвор. Жалбите кои ...
сите 11 | | | веќе видена

Извршниот директор на Орка Холдинг, Јордан Камчев не е приведен, велат за Фактор од компанијата. Од компанијата ги демантираат информациите на новинските ...
сите 210 | | | веќе видена

Извршниот директор на „Орка Холдинг“ Јордан Камчев денеска преку пишано соопштение изјави дека сите негови компании се отворени за соработка со Специјалното ...
сите 221 | | | веќе видена

Вчера пристигна уште една потврда од Европската комисија дека економијата секојдневно оди во надолна линија и пропаѓа, изјави на прес-конференција портпаролот ...
сите 26 | | | веќе видена

Шведската левичарска партија поднесе парламентарен предлог кој ќе им овозможи на странските државјани, како и на бегалците, да гласаат на изборите во ...
сите 5 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, учествуваше на пуштањето во употреба на спортската сала во основното училиште ...
сите 7 | | | веќе видена

Поради одржување на неколку спортско-рекреативни манифестации на подрачјето на главниот град во текот на викендов, Одделението за безбедност на патниот ...
сите 81 | | | веќе видена

Јавна консултација за Предлог законот за социјална заштита, според кој ќе се спроведува социјалната реформа во Македонија, се одржа денеска на Филозофски ...
сите 27 | | | веќе видена

Во ситуација на молк од страна на сите релевантни институции, при газењето на основните човекови права и потреби како чист воздух, здрава храна и здрава ...
сите 34 | | | веќе видена

next