Гладни лавови нападнале бизон кој се одвоил од стадото. Го собориле на земја, а потоа се случило нешто НЕОЧЕКУВАНО! Погледнете го видеото…
сите 2 | | | веќе видена

Слон со лавовско срце: Бил сам против 14 лавици, но смислил паметна одбрана! Во следното видео прикажан е слон нападнат од 14 лавици. Погледнете како се спасил…
сите 4 | | | веќе видена

Индијката Далјиндер Каур станала позната кога во 2016 година на 72 години го родила своето прво дете. Таа и нејзиниот маж тогаш нагласувале дека нивниот живот ...
сите 3 | | | веќе видена

На Коуртни Витхорн, 20-годишна студентка од Австралија, лекарите морале да и го ампутираат прстот бидејќи заболела од редок облик на карцином поради тоа што ги ...
сите 7 | | | веќе видена

Договорот од Преспа го отвора патот на Македонија до членството во НАТО и ЕУ, му пишува американскиот претседател Доналд Трамп на својот македонски колега ...
сите 253 | | | веќе видена

(Скопје, 05.09.2018) – Халк Банка АД Скопје воспостави партнерство со Кроациа Осигурување – Живот и на пазарот понуди кредити со животно осигурување со кои ...
сите 5 | | | веќе видена

Обвинетиот лидер на ДПА, Мендух Тачи, не го прифати предлогот на обвинителката од СЈО, Фатиме Фетаи, во предметот „Титаник 2“ преведувачот од македонски на ...
сите 114 | | | веќе видена

Од ЈСП Скопје по повод државниот празник преку соопштение ја информираат јавноста дека на празникот 8 Септември – Денот на независноста, ќе работат само три ...
сите 49 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство објави нов јавен оглас за давање под закуп на државно земјоделско земјиште до 3 хектари. Со овој ...
сите 19 | | | веќе видена

Сите анализи и сите испитувања на јавното мислење покажуваат дека граѓаните го препознаваат историскиот момент, граѓаните знаат дека пред нив е историска ...
сите 35 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун побара од специјалниот делегат од Јужна Кореја Чон Ли-лонг, со кој се сретна во Пјонгјанг, да му предаде порака на ...
сите 57 | | | веќе видена

Здравствените власти во САД претпоставуваат дека можна причина за симптомите на кои се пожалија патници на авионот на „Емиратите“, кој вчера попладнето слета ...
сите 34 | | | веќе видена

Висок претставник на администрацијата на САД предупреди на аморалност и страшно раководење на претседателот Доналд Трамп. Тој предупредува на тоа со непотпишан ...
сите 61 | | | веќе видена

Најстарата ќерка на семејството Поцеста е главна осомничена за масакрот кој го потресе и светот, а не само Македонија и регионот. Италијанските медиуми секој ...
сите 19 | | | веќе видена

next