Корисник на Јутјуб направил интересен експеримент и прикажал како луѓето реагираат кога сте облечени како бездомник и што се случува кога ќе се појавите во ...
сите 2 | | | веќе видена

450 тона тешките камиони „кипери“ се монструозни возила кои се користат во рударската индустрија за превоз на големи товари преку груби терени. Белорускиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Мостот Хонг Конг – Зухаи се протега неверојатни 55 километри и ќе го намали времето на патување помеѓу овие градови од 4 часа на „само“ 45 минути. Снимките ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи по деветмесечниот ремонт ги презеде во целосно функционална состојба двете летала М-171 сопственост на македонската ...
сите 3 | | | веќе видена

До крајот на денов како и во текот на ноќта од југозапад облачноста над нашата држава ќе се зголемува и во западните, југозападните и во јужните предели ќе има ...
сите 172 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно. Претпладне, претежно во јужните и југозападните делови ќе има и локални врнежи од дожд. Како што соопшти Управата за ...
сите 172 | | | веќе видена

Социјалната мрежа „Фејсбук“ денеска објави дека во текот на вечрашниот ден и во текот на ноќта биле блокирани 115 фејсбук-профили поради постоење „сомнение за ...
сите 10 | | | веќе видена

Во организација на канцеларијата на Народниот правобранител, а со финансиска поддршка на Амбасадата на Република Бугарија во Република Македонија, денеска и ...
сите 19 | | | веќе видена

Пропаднатиот проект што беше ветен од криминалната власт на Никола Груевски, за лускузен туристички комплекс на Охридското Езеро на местото на автокампот ...
сите 130 | | | веќе видена

Семејството на малата Сара од Охрид ја извести јавноста дека тие се наоѓаат на клиниката во Германија, каде што им е овозможено авансно плаќање на дел од ...
сите 17 | | | веќе видена

Грчката влада и Православната црква постигнаа условен договор дека околу 10 000 свештеници и помошен персонал ќе се отстранат од државниот платен список. Со ...
сите 16 | | | веќе видена

Александар Кирацовски од СДСМ побара да започне гласањето за одземање на мандатот на експремиерот Никола Груевски. „Оваа седница да биде пример и да одѕвонува ...
сите 287 | | | веќе видена

next