Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун побара од специјалниот делегат од Јужна Кореја Чон Ли-лонг, со кој се сретна во Пјонгјанг, да му предаде порака на ...
сите 57 | | | веќе видена

Здравствените власти во САД претпоставуваат дека можна причина за симптомите на кои се пожалија патници на авионот на „Емиратите“, кој вчера попладнето слета ...
сите 34 | | | веќе видена

Висок претставник на администрацијата на САД предупреди на аморалност и страшно раководење на претседателот Доналд Трамп. Тој предупредува на тоа со непотпишан ...
сите 61 | | | веќе видена

Најстарата ќерка на семејството Поцеста е главна осомничена за масакрот кој го потресе и светот, а не само Македонија и регионот. Италијанските медиуми секој ...
сите 19 | | | веќе видена

Најмалку осум лица го загубија животот во земјотресот со јачина од 6,7 степени по рихтеровата скала, кој предизивка и лизгање на земјиштето во Јапонија. Откако ...
сите 41 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов го прими генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. На средбата беше разговарано за актуелната ...
сите 384 | | | веќе видена

Страшна несреќа се случила во 5 часот и 30 минути на крстосницата од булеварот Илинденска со Никола Теска во Скопје. Полицијата денеска информира дека патничко ...
сите 182 | | | веќе видена

Голема трагедија ги потресе Србија и регионот, кога детенце се удави на првиот училишен ден, па радоста се претвори во трагедија. Осумгодишната Анабела Џ. ја ...
сите 8 | | | веќе видена

На неполн месец пред клучното прашање, партијата која што веќе десет години повикува на референдум и разговарала за промена на уставното име, партијата која ...
сите 8 | | | веќе видена

next