Сувото грозје содржи агринин, клучен нутриент за третман на еректилна дисфункција, а ги зголемува и шансите жената да затрудни. Традицијата на користење на ...
сите 16 | | | веќе видена

Бананите се многу здрави и треба повеќе да ги консумирате. Тука ќе ви наведеме неколку причини! Добри се за цревата Бананите се богати со влакна и затоа добро ...
сите 15 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Попладне во источните делови ќе има услови за ...
сите 205 | | | веќе видена

Гладни лавови нападнале бизон кој се одвоил од стадото. Го собориле на земја, а потоа се случило нешто НЕОЧЕКУВАНО! Погледнете го видеото…
сите 2 | | | веќе видена

Слон со лавовско срце: Бил сам против 14 лавици, но смислил паметна одбрана! Во следното видео прикажан е слон нападнат од 14 лавици. Погледнете како се спасил…
сите 4 | | | веќе видена

Индијката Далјиндер Каур станала позната кога во 2016 година на 72 години го родила своето прво дете. Таа и нејзиниот маж тогаш нагласувале дека нивниот живот ...
сите 3 | | | веќе видена

На Коуртни Витхорн, 20-годишна студентка од Австралија, лекарите морале да и го ампутираат прстот бидејќи заболела од редок облик на карцином поради тоа што ги ...
сите 7 | | | веќе видена

Договорот од Преспа го отвора патот на Македонија до членството во НАТО и ЕУ, му пишува американскиот претседател Доналд Трамп на својот македонски колега ...
сите 253 | | | веќе видена

(Скопје, 05.09.2018) – Халк Банка АД Скопје воспостави партнерство со Кроациа Осигурување – Живот и на пазарот понуди кредити со животно осигурување со кои ...
сите 5 | | | веќе видена

Обвинетиот лидер на ДПА, Мендух Тачи, не го прифати предлогот на обвинителката од СЈО, Фатиме Фетаи, во предметот „Титаник 2“ преведувачот од македонски на ...
сите 114 | | | веќе видена

Од ЈСП Скопје по повод државниот празник преку соопштение ја информираат јавноста дека на празникот 8 Септември – Денот на независноста, ќе работат само три ...
сите 49 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство објави нов јавен оглас за давање под закуп на државно земјоделско земјиште до 3 хектари. Со овој ...
сите 19 | | | веќе видена

Сите анализи и сите испитувања на јавното мислење покажуваат дека граѓаните го препознаваат историскиот момент, граѓаните знаат дека пред нив е историска ...
сите 35 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун побара од специјалниот делегат од Јужна Кореја Чон Ли-лонг, со кој се сретна во Пјонгјанг, да му предаде порака на ...
сите 57 | | | веќе видена

Здравствените власти во САД претпоставуваат дека можна причина за симптомите на кои се пожалија патници на авионот на „Емиратите“, кој вчера попладнето слета ...
сите 34 | | | веќе видена

next