По три години жалбeна постапака, Жалбениот совет од механизмот за кривични судови во Хаг (наследник на Хашкиот трибунал), во среда на 20 март ќе ја изрече ...
сите 173 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев синоќа со својата сопруга, Зорица Заева, присуствуваше на Виенскиот бал, којшто традиционално секоја година се одржува во Скопје. Заев во ...
сите 16 | | | веќе видена

-Целиот мој мандат ќе ги штитам правата на граѓаните. Оние кои не се спремни да осудат насилство, не може да ја водат државата, порача во видео обраќањето ...
сите 88 | | | веќе видена

Која е причината што претседателскиот кандидат на ВМРО ДПМНЕ застана на иста линија со партијата и реши да ги осуди судските одлуки со кои обвинетите за ...
сите 242 | | | веќе видена

Страотна сообраќајка вечерва во скопски Ченто, на автопатот на самиот влез за главниот град каде се судрија три возила нешто пред полноќ. Според првичните ...
сите 33 | | | веќе видена

Кандидатката за претседател, Гордана Силјановска-Давкова, денеска оствари средба со граѓаните од Демир Капија. Како што информираат од нејзиниот штаб, таа ...
сите 243 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, денеска попладне учествуваше на граѓанска трибина во Штип. Во дебатата, Пендаровски го посочи значењето ...
сите 83 | | | веќе видена

Дел од демонстрантите од вечерашниот протест „1 од 5 милиони“ во Белград упаднале во зградата на Радио-телевизја Србија (РТС), пренесе агенцијата „Танјуг“. ...
сите 300 | | | веќе видена

УХМР од вторник попладне најавува врнежливо време со дожд и грмежи, особено на планинските места. Слично време со зголемена обланост со локални врнежи од дожд. ...
сите 3 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска беше во посета на Штип, каде констатираше дека и во овој град во источна Македонија се чувствуваат ...
сите 84 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, од Штип повика на обединување околу вистинските вредности, солидарноста, меѓусебното помагање, ...
сите 70 | | | веќе видена

Иако се очекуваше вчера Гордана Силјановска во изјава да ги осуди насилствата од 27-ми април, таа не го стори тоа. Во јавноста се добива впечаток дека поради ...
сите 32 | | | веќе видена

next