Американскиот претседател, Доналд Трамп, на „Твитер“ ја објасни својата теорија за вистинските виновници за катастрофалниот пожар во Калифорнија. Како што ...
сите 137 | | | веќе видена

Канадскиот премиер, Џастин Трудо, е првиот западен лидер што изјави дека разузнавачките агенции на неговата земја ги преслушале аудиоснимките од убиството на ...
сите 150 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 78 | | | веќе видена

Повисоки плати за лекарите специјалисти од 10 проценти од јануари 2019 година и 5 проценти повисоки плати за вработените во здравството, образованието, ...
сите 232 | | | веќе видена

Дуријан е прекрасно овошје, тежи меѓу еден и три килограми и има сладок вкус. Најмногу се јаде во Југоисточна Азија, каде што го викаат крал на овошјето. ...
сите 20 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишен Нигериец е обвинет за сексуално насилство и за спротивставување при апсење кога се обидел да ја силува директорката на центарот за ...
сите 6 | | | веќе видена

Германската канцеларка, Ангела Меркел, и францускиот претседател, Емануел Макрон, толку добро се согласуваа во Париз што една 101-годишна жена помисли дека се ...
сите 114 | | | веќе видена

Нацрт-извештај за извозот на оружје, кој ќе биде поднесен на пленарната седница на Европскиот парламент во Стразбур подоцна неделава, предлага да се почне ...
сите 21 | | | веќе видена

Кина ја промени контроверзната одлука да дозволи употреба на производи од загрозени тигри и носорози за медицинска намена за што активистите за заштита на ...
сите 5 | | | веќе видена

Судот соопшти дека денеска добиле известување од затворот во Шуто Оризари оти експремиерот Никола Груевски не се јавил за издржување на затворската казна. Од ...
сите 68 | | | веќе видена

Словенечкиот министер за одбрана, Карл Ерјавец, вчера вети темелна истрага по жалбите дека словенечките војници што учествуваа во неодамнешната меѓународна ...
сите 12 | | | веќе видена

next