Магичната комбинација од мед и цимет го забрзува метаболизмот и помага при губење вишок килограми. Многумина во исхраната користат мед, кој е познат како ...
сите 11 | | | веќе видена

Вкусна салата за секоја прилика… Состојки: 2 компири 2 јајца 100 гр мајонез 150 гр шунка Пекабеско 1 кисела павлака Пекабела 50 гр кашкавал Начин на ...
сите 72 | | | веќе видена

Направете брзи мафини без брашно, одлични за доручек или вечера. Состојки: 1 лажица маслиново масло 170 гр шампињони, исечкани на листови 6 јајца 1/4 шолја ...
сите 53 | | | веќе видена

Основната состојка на оваа напивка е јогуртот, одличен извор на корисни бактерии кои можат да не заштитат од бројни летни инфекции. Покрај тоа, оваа напивка го ...
сите 7 | | | веќе видена

За време на протестот пред домот на Сашо Василевски, додека Јанко Бачев му го доставуваше писмото со барањата, дојде до кратка караница. Бачев му се обрати на ...
сите 35 | | | веќе видена

Децата ќе уживаат во крцкавата и вкусна сланина и, воедно, во вкусот на здравиот спанаќ. Состојки: 1 пакување замрзнат спанаќ 1 шолја сечкана сланина 1 шолја ...
сите 70 | | | веќе видена

Слаткото од сливи е еден од омилените десерти кои се добиваат од ова овошје. Искористете ја сезоната на сливи на најдобар можен начин! Состојки: 1 кг исчистени ...
сите 63 | | | веќе видена

За лесковачката мучкалица велат дека настанала сосема спонтано, бидејќи некој од скараџиите се досетил како да го искористи месото од скара, а притоа да ...
сите 72 | | | веќе видена

next