„Родољубски и татковински, онака како што борците на НОБ ја извојувале слободата и независноста на државата така и ние денеска ја осигуруваме нејзината иднина ...
сите 77 | | | веќе видена

Ламбе Алабаковски, македонскиот пејач денес живее во Америка, а неместо да се дружи со микрофонот, се занимава со друга професија и е обезбедување на Аеродром. ...
сите 7 | | | веќе видена

Белата куќа се закани дека САД и нивните сојузници ќе одговорат брзо и примерно доколку сирискиот претседател Башар ал Асад повторно употреби хемиско оружје во ...
сите 28 | | | веќе видена

Сончево со мала до умерена облачност. Попладне и во ноќните часови ќе има услови за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи, особено во крајните северни ...
сите 209 | | | веќе видена

Ексклузивецот на „Гранд“ продукција и миленик на балканската публика, Ален Хасановиќ ја пушти во етер својата најнова песна насловена како „Судбина то зна“ ...
сите 7 | | | веќе видена

Светот ја поддржува Македонија. Македонија добива поддршка, помош и подадена рака од двата најголеми и најсилни сојузи во светот, НАТО и Европската Унија, ...
сите 63 | | | веќе видена

На денешната седница Владата на Република Македонија ја разгледа и ја усвои информацијата за потребата од подобрување на состојбата на општинската патна мрежа. ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира невистините изнесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, во врска со јавниот конкурс за избор на правно ...
сите 8 | | | веќе видена

Сите знаеме за терминот „пивски стомак“, но ако сакате да испиете ладно пиво со момците, тоа на вашето тело би можело да се одрази и поинаку. Имено, пивото со ...
сите 3 | | | веќе видена

next