Архива на вести за 16 Мај 2019

Тој претходно на социјалните мрежи потврди дека е негов гласот на снимката, која претходно беше објавена како нова „бомба“.  Богоевски објави статус на својот ...
сите 161 | | | веќе видена

Пред два дена официјално започна 64-то издание на Евровизија, во вторникот започна првата полуфинална вечер, а вечерва ќе се одржи втората полуфинална вечер. ...
сите 12 | | | веќе видена

Од СДСМ очекуваат надлежните институции да го разоткријат случајот со незаконското снимање, но и емитување на снимка која предизвика реакции и барање оставка ...
сите 58 | | | веќе видена

Обединетата албанска опозиција одлучи следниот голем протест да го одржи на 25 мај, а иатиот ќе биде насочен, како што велат од таму, против властите и ...
сите 81 | | | веќе видена

Тукушто родено и голо, било пронајдено новороденче во Топанско поле. Случаен минувач вчера околу 11 часот попладне го слушнал плачот на бебето, кое било ...
сите 38 | | | веќе видена

Маурицио Сари не го криеше незадоволството што неговите играчи мора да отпатуваат во Америка за да одиграат пријателски меч со Бостон непосредно пред големото ...
сите 6 | | | веќе видена

Таа е брутално искрена и 24.00 луѓе и се заблагодариле за тоа на Инстаграм. Познатата американска комичарка Ејми Шумер неодамна станала мајка и објавила ...
сите 25 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи денес го претстави проектот „Со европско знаење до европската престолнина“ пред ...
сите 30 | | | веќе видена

Продолжува драмата со потрагата по исчезнатото 6-годишно момче, кое пред два дена падна во надојдената река Босна. Семејството се сомнева дека тоа е затрупано ...
сите 10 | | | веќе видена

Huawei P30 серијата, која беше претставена на посебен настан во Париз кон крајот на март, наметна целосно нови стандарди во светот на мобилната фотографија. За ...
сите 36 | | | веќе видена