Спорт Манија

Карло Анчелоти е најтрофејниот тренер во Лигата на шампионите и вечерва по триумфот со 1:0 на Реал Мадрид против Ливерпул по четврти пат предводеше тим до ...
сите 14 | | | веќе видена

Бразилецот Винисиус јуниор го постигна единствениот гол во финалето во Лигата на шампионите за победа на Реал Мадрид против Ливерпул со 1:0, а популарните ...
сите 21 | | | веќе видена

Реал Мадрид продолжува по ист терк и во финалето во Лигата на шампионите и покажа дека е опасен тим во второ полувреме, а Винисиус јуниор му донесе предност во ...
сите 21 | | | веќе видена

Садио Мане ја имаше најубавата шанса во првото полувреме во финалето на Лигата на шампионите меѓу Ливерпул и Реал Мадрид, но извонредната реакција на Тибо ...
сите 21 | | | веќе видена

Голманот на романскиот третоллигаш Брашов, Богдан Каука постигна еврогол од слободен удар што слободно може да конкурира за наградата „Пушкаш“ што се доделува ...
| | веќе видена

Финалето во Лигата на шампионите ќе почне најрано во 21.30 часот, а опасни се сцените во секторот на навивачите на Ливерпул, кои се пред стадионот „Стад Де ...
сите 195 | | | веќе видена

Езџан Алиоски во моментов игра за Ал Ахли во првенството на Саудиска Арабија во претпоследното коло против Ал Наср, па најрано што може да пристигне во Скопје ...
сите 124 | | | веќе видена

Ливерпул и Реал Мадрид за еден час ќе го почнат големото финале во Лигата на шампионите во Париз, а веќе се познати и стартните состави. За рекордерот со 13 ...
сите 151 | | | веќе видена

Давид Бабунски успешно се врати во националниот состав и е на списокот со 28 репрезентативци што го објави селекторот Благоја Милевски за четирите јунски ...
сите 124 | | | веќе видена

Никола Серафимов е еден од најмладите македдонски репрезентативци и од него се очекува многу во иднина, а одличниот и млад стопер на Залагерсег вели дека ...
сите 124 | | | веќе видена

Ерик Тен Хаг седна на тренерската позиција во Манчестер јунајтед и пред него е навистина тешка задача а тоа е да го врати клубот на старите патеки. ...
сите 103 | | | веќе видена

Вирален хит стана видеото снимено во училишниот комплекс Катерина Усаи во Рим, а учител, кој е страствен навивач на Рома го повикал децата да ја пејат химната ...
сите 111 | | | веќе видена

Раководството на Динамо Загреб одлучи привремениот тренер Анте Чачиќ да остане и во наредната сезона кормилар на овој клуб. Стратегот чиј што договор ...
сите 41 | | | веќе видена

Шарл Леклер е пред победа на трката за големата награда на Монако, откако заврши прв во денешните квалификации, каде што оствари време од 1:11.136 минута. Ако ...
сите 55 | | | веќе видена

Жозе Мурињо е личност број еден кај навивачите на Рома во моментов. Португалецот го предводеше тимот до првиот меѓународен трофеј по пауза од шест децении, ...
сите 111 | | | веќе видена

Марк Маркез може да биде навистина среќен што остана жив на Мото ГП квалификациите во Муџело. Шпанскиот мотоциклист имаше пад, но само додека се лизгаше по ...
сите 18 | | | веќе видена

Илјадници навивачи деновиве пристигнаа во Париз за вечерашниот финален меч од Лигата на шампионите. Голем број од нив се очекува да пристигнат и во наредните ...
сите 55 | | | веќе видена

Македонската одбојкарска репрезентација загуби од Романија со 3:2 во сетови (22:25, 17:25, 25:23, 25:19, 13:15) во меч од второто коло од Сребрената Европска ...
сите 54 | | | веќе видена

Речиси дводецениската ера на Роман Абрамович во Челзи е готова. Рускиот милијардер поради санкциите од британската влада кон него, односно кон неговата држава ...
сите 103 | | | веќе видена

Реал Мадрид и Ливерпул се едни од најодликуваните фудбалски клубови во историјата на овој спорт. Двата великани од Шпанија и Англија ќе се сретнат во ...
сите 159 | | | веќе видена

next