Спорт Манија

ФФМ предложи три можни сценарија за завршување на сезоната 2019/20 во Првата лига на Македонија. Денес се одржа вториот состанок на раководството и ...
сите 80 | | | веќе видена

Извршниот одбор на Фудбалската федерација на Црна Гора донесе одлука за финансиска помош на тамошните клубови кои се погодени од пандемијата на корона-вирусот. ...
сите 47 | | | веќе видена

Ансу Фати е играчот кој сезонава е откритие во тимот на Барселона. Тинејџерот кој има само 17 години, доби шанса во првиот тим и го покажа својот талент. До ...
сите 16 | | | веќе видена

Легендарниот Веселин Вујовиќ повеќе не е тренер на Загреб. Од хрватскиот тим потврдија дека Вујовиќ си заминува поради приватни причини и му посакаа среќа во ...
сите 72 | | | веќе видена

Градот Милно ќе остане без еден од своите најголеми спортски белези, стадионот „Џузепе Меаца“. Стадионот кој е изграден речиси пред еден век, односно во 1925 ...
сите 20 | | | веќе видена

Веќе повеќе од еден месец Борусија Менхенгладбах започна со една интересна идеја, да ги наполни трибините дури и за време на пандемијата со корона-вирусот. На ...
сите 66 | | | веќе видена

Италијанската Серија А уште нема дефинирано дали и кога ќе ги продолжи натпреварите од прекинатата сезона. Сите се оптимисти дека фудбал ќе има и дека на ...
сите 12 | | | веќе видена

Херта – Унион Берлин (фудбал, Германија, 20.30 часот) Ривалите од Берлин се соседи на табелата, засега се во златната средина, но според резултатите викендов, ...
сите 66 | | | веќе видена

На Новак Ѓоковиќ, кој денеска полни 33 години, не му е првпат својот роденден да го прослави како водечки тенисер на светската ранг-листа, но сега со 17 ...
сите 61 | | | веќе видена

Во Италија се знае дека ништо не се знае, а ова важи за продолжувањето на фудбалското првенство. Нема официјални информации кога ќе продолжи Серија А, но ...
сите 91 | | | веќе видена

Точно пред десет години, на 22 мај 2010 година на „Сантијаго Бернабеу“ во Мадрид, Интер го победи Баерн Минхен со 2-0 во финалето на Лигата на шампионите, ...
сите 38 | | | веќе видена

Челниците на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) заедно со претставниците на сите прволигашки клубови денеска треба да донесат конечен став дали ...
сите 28 | | | веќе видена

Новиот клуб на Холанѓанецот Јап Стам (47), Синсинати, објави дека овој стручњак е нивен нов тренер, но добредојде му посакаа со погрешна фотографија. Наместо ...
сите 9 | | | веќе видена

Еден натпревар како играч на Селтик можел многу да му го смени животниот пат на Вирџил ван Дајк, кој сега е еден од најдобрите дефанзивци на светот и го носи ...
сите 14 | | | веќе видена

Ромелу Лукаку моментално важи за еден од најопасните голгетери во Европа, особено откако го облече дресот на Интер. Меѓутоа, кога пристигна во Челзи во 2011 ...
сите 45 | | | веќе видена

next