Спорт Манија

Белорусите покажаа дека фудбало може да има и во ерата на Коронавирусот, а откако минатата недела во Германија по двомесечна пауза се врати фудбалот, сѐ ...
сите 6 | | | веќе видена

Серж Орие се коцкаше и загуби 150 илјади евра, колку што е казната по третиот прекршок на правилата за карантин во услови на пандемијата со Коронавирус. Бекот ...
сите 22 | | | веќе видена

Ари Олсен постигна прекрасен гол што вреди победа на Викингур против Рунавик во третото коло на Првата лига на Фарски острови. Честопати потценувани како дел ...
сите 6 | | | веќе видена

Херта на убедлив начин го доби берлинското дерби со Унион и му се реваншира на ривалот за поразот од 1:2 во првиот дел од Биндеслигата. Бруно Лабадија има ...
сите 184 | | | веќе видена

Аријан Адеми конечно одигра меч, макар и пријателски и од затворен карактер, по пауза од два и пол месеци, а капитенот на Динамо Загреб ги предводеше ...
сите 9 | | | веќе видена

Херта набрзина успеа да го фрли во двоен нокдаун големиот градски ривал Унион Берлин и со голови за 60 секунди води со 2:0. На празниот „Олимписки стадион“ во ...
сите 184 | | | веќе видена

Данскиот клуб Орхус објави дека има план како да ги продолжи натпреварите во првенството со присуство на публика на трибините. Токму со мечот меѓу Орхус и ...
сите 36 | | | веќе видена

Уште едно првенство во светот на фудбалот нема да продолжи, а се откажаа Мексикнаците, па популарната Класура доживеа предвремен крај поради пандемијата со ...
сите 12 | | | веќе видена

Интер точно пред 10 години на овој ден ја освои титулата во Лигата на шампионите. Составот на Жозе Мурињо, во кој голема улога имаше и нашиот Горан Пандев, ...
сите 38 | | | веќе видена

Македонскиот репрезентативец Филип Талески се согласи на едногодишна соработка со актуелниот европски првак Вардар. Талески како слободен играч го засилува ...
сите 55 | | | веќе видена

Челзи му дозволи на Н’голо Канте да не присуствува на групните тренинзи бидејќи светскиот првак се плаши од ковид-19. Сосема оправдано Канте стравува да не се ...
сите 44 | | | веќе видена

ФФМ предложи три можни сценарија за завршување на сезоната 2019/20 во Првата лига на Македонија. Денес се одржа вториот состанок на раководството и ...
сите 157 | | | веќе видена

next